Macron menaxhon fitoren/ Letra publike: Tani koalicion me të moderuarit e dy kraheve
Presidenti francez, Emannuel Macron ka reaguar për herë të parë që prej mbylljes së zgjedhjeve parlamentare në Francë këtë të diel, ku fitues doli...
Mandati i Olta Xhaçkës/ Zaçaj: Kuvendi nuk ka zbatuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj, ka zhvilluar një konferencë lidhur me mandatin e Olta Xhaçkës. Ajo u shpreh se asnjë nuk mund të di...
Takimi i Orban me Putin, PE iniciativa për t’i pezulluar Hungarisë të drejtën e votës
Në Parlamentin Evropian nisi një iniciativë për t’iu kërkuar organeve përgjegjëse të Bashkimit Evropian, që t’ia pezullojnë Hungarisë të drejtën e...
Borell: E ardhmja e sigurisë europiane do të vendoset në Ukrainë
E ardhmja e sigurisë europiane do të vendoset në Ukrainë, tha sot Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Josep...
Rama dhe Osmani takohen në Uashington: ‘Kosova e ka vendin në NATO!’
Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Washington, në margjina të samitit të NATO-s ka takuar kryemini...
“Ballkani Perëndimor është kritik për sigurinë e Evropës”, Rama, Mickoski dhe Ivanoviç vizitë në Senatin Amerikan
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Uashington ku po merr pjesë në samitin e radhës së NATO, i cili përkon me 75 vjetorin e krijimit të Aleancës. ...
Gjyqtarë e prokurorë amerikanë takohen me Dumanin: Jemi krenarë për SPAK! Po ndërton një demokraci më të fortë
Personalitete të larta të drejtësisë amerikane kanë zhvilluar sot (10 korrik) takim me kreun e SPAK Altin Dumani si dhe prokurorët. Takimi u zhv...
Tuneli i Llogarasë, Rama publikon shifrat: Deri më tani kanë kaluar 41 mijë automjete
Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale një video nga tuneli i Llogarasë i cili u hap vetëm pak ditë më parë. Kreu i qeverisë shk...
Projekti i dhëndrit të Donald Trump në Shqipëri, Rama: Do të sjellë fitime të jashtëzakonshme për vendin
“Ne kemi nevojë për super luks, ashtu si një shkretëtirë ka nevojë për ujë”. Kështu shprehet kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një prononcim të shkurtër për “Financial Times”, sa i takon pla...
Samiti i NATO-s në SHBA/ Temat që do diskutohen nga udhëheqësit e aleancës ushtarake
Udhëheqësit e aleancës ushtarake të Perëndimit mblidhen sot në Uashington. Samiti vjetor i NATO-s, që do të zgjasë deri më 11 korrik, përkon me 75...