Presidenti i KE, Michel: Shqipëria, partner shumë i besueshëm. Negociatat me Shqipërinë të hapen një orë e më parë.
Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, e ka vlerësuar Shqipërinë maksimalisht për partneritetin me Bashkimin Evropian dhe ka theksuar se...
Dy të penduar të drejtësisë zbërthejnë vrasjet nga 8 grupe kriminale në një dekadë!
Ngjarjet me të rënda kriminale të një dekade nga vitit 2011 deri në vitin 2022, nga 18 dosje janë bashkuar në një dosje të vetme! SPAK ka goditur ...
Pse 32 urdhër arreste nga SPAK? Foli Dumani dhe tronditi botën e krimit!
KOMENT/ Polica e Shtetit me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK), mëngjesin e 19 majit ka nisur një aksion në disa qytete të vendit. Konkret...
SPAK në aksion! Lëshohen 32 masa arresti; listë me autorë të njohur, mes tyre policë që ndihmonin grupet kriminale
(Foto nga kontrollet, Talo e Suel Çela dhe Ervis Martinaj) Një aksion për të goditur botën e krimit të organizuar po zhvillohet nga SPAK, në di...
Dënohen 2 ish-luftëtarë të UÇK në Hagë, Gucati dhe Haradinaj
Gjykata e Hagës ka dhënë dënimet e para ndaj dy ish-drejtuesve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni...
Presidenti i ri/ Opozita dhe mazhoranca, bisedime para kamerave, në sy të të gjithë botës.
 Ashtu siç ai e kërkoi, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike (PD), Enkelejd Alibeaj, do të zhvillohet një takim në praninë e k...
Beteja për Statutin e PD, Apeli cakton trupën që do të shqyrtojë kërkesën e “foltores” kundër Alibeajt
Gjykata e Apelit ka përcaktuar trupën gjykuese që do të vendosë për statutin e PD. Në Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga Berisha u miratuan...
Opozita në krizë për Presidentin, shihemi në 22 maji, ora 16:00
 Çështja e Presidentit të Republikës së Shqipërisë vijon të jetë pika më e nxehtë e politikës shqiptare, pasi raundi i parë i votimit nuk pa...
Miq familjarë me Ilirin dhe Monikën, ja kush është dëshmitarja që ka folur me gazetën austriake
  Gazeta e madhe austriake KRONE, para dy ditesh ka publikuar nje artikull ku denoncon korrupsionin e madh te Ilir Metes, presidnet i Shqi...
Rama: Për sa gjëra folëm me Mike Pompeon/ Foto
Ndërsa ish-sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo ka nisur axhendën e takimeve në Tiranë, kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale ...
Faqja 3 prej 65512345...102030...E fundit »