Mesazhi Ramës për BE: Evropa të bashkohet, jo të zgjerohet me hapin e breshkës. U desh shfaqja e carizmit rus, që të kuptojnë se…!
Nga Italia, ku Rama zhvilloi një takim me emigrantët atje dhe edhe një mesazh për Bashkimin Evropian, që sipas tij duhet të bashkohet dhe jo të zg...
Rama: 421 mijë shqiptarë përfitojnë nga marrëveshja për pensionet! Meloni, mike e Shqipërisë u angazhua personalisht
Kryeministri Edi Rama duke përmendur arritjet me Italinë, tha se 421 mijë shqiptarë do të përfitojnë nga marrëveshja me Italinë për pensionet. Kre...
Turi i diasporës: Takimi i Ramës në Milano del jashtë parashikimeve, hapen dyert e pallatit të sportit
Numër i lartë i emigrantëve që duan të pjesë e takimit me Ramën ka dalë jashtë parashikimeve. Organizatorët kanë hapur dyert e pallatit të spor...
“Nesër në Milano”, Rama fton emigrantët shqiptarë në Itali disa orë para takimit. Nesër, ora 11:00
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë takimin e radhës me diasporën në Milano këtë të dielë më 26 maj. Ka qene vetë ai që e ka rikujtuar duke post...
Stoltenberg: Kina po nxit luftën në Europë
“Kina thotë se dëshiron të mbajë marrëdhënie të mira me Perëndimin. Në të njëjtën kohë, megjithatë, Pekini po nxit luftën në Europë.  Nuk mund t’i...
Borrell: Disa vende evropiane po tentojnë të frikësojnë gjykatësit e GJNP-së: REL
Shefi i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, ka thënë të premten se disa vende evropiane po përpiqen t’i frikësoj...
Rama i jep certifikatën e shtëpisë, vajza e Petro Markos: ‘I keni kthyer dinjitetin familjes tonë!’.
Kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar certifikatën e banesës në Himarë vajzës së shkrimtarit Petro Marko. Ajo është shprehur se i ati Petro Marko...
Rama batuta me himariotët: Nëse doni prona shkoni te Vangjel Tavo, për sherr keni Vagjel Dulen
Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Himarë për të shpërndarë titujt e pronave të pronësisë për qytetarët himariotë. Sigurisht në takimin e t...
Shpërndahen 437 tituj pronësie në Himarë/ Rama: Është shfrytëzuar si çështje për interesa politike, himariotëve nuk iu janë marrë pronat
Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të premte në Himarë, ku ka nisur shpërndarja e 437 titujve të pronësisë përgjatë këtij viti për të gjithë shtëp...
Zelensky telefonatë me Ramën: Kryeministri shqiptar, mik i madh i joni. E informova për…!
Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky ka pasur një telefonatë me kryeministrin Edi Rama. Në një reagim në rrjetin social X, Zelensky shkruan se...