Rama pret Borrell dhe Varhelyi: Ngjarje e rëndësishme, mbledhja e parë jashtë Brukselit e Këshillit të Stabilizim-Asociimit
Kryeministri Edi Rama ka pritur dy zyrtarët e lartë të Bashkimit Europian, Josep Borrell dhe Oliver Varhelyi. Rama teksa ndan foto nga takimi t...
Në Tiranë nis mbledhja e Këshillit të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri
Dy zyrtarët e lartë të BE, Josep Borrell dhe komisioneri europian Oliver Varhelyi ndodhen sot në Tiraë në kuadër të mbledhjes së Këshillit të Stab...
Rekomandimet e BE-së për Shqipërinë. Sot mbledhja e Këshillit të Stabilizim Asocimit, Borrell dhe Varhelyi në Tiranë!
Këtë të enjte do të mbahet në Tiranë takimi i radhës i Këshillit të Stabilizim Asocimit mes BE dhe Shqipërisë. Në kuadër të këtij takimi mbërritën...
Që mbrëmë, kryebashkiaku i Bulqizës, në pranga për korrupsion 3 mln euro! Arrestohen edhe 13 të tjerë.
(FOTO: Lefter Alla) Kryebashkiaku i PS-së në Bulqizë, Lefter Alla u arrestua me urdhër të SPAK, ndërkohë që Report Tv mëson se kanë rënë në pra...
SKANDALI/ Kryemadhi është financuar nga para ruse! Në 2017 mori pagesa nga kompani offshore të biznesmenëve rusë të naftës, mbështetësit më të mëdhenj të Putin
Monika Kryemadhi ka marrë pagesa nga kompania offshore Holdem Holdings, e cila kontrollohet nga oligarkët rusë të naftës Alexander Smuzikov dhe Al...
Sot mbushen 15 vite nga tragjedia e Gërdecit, 2008. Askush para ligjit
( FOTO: Momenti i shpërthimit) Sot bëhen 15 vite nga tragjedia e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe më shumë se 300 të tjerë mbetën të pl...
Borrell e Varhelyi vijnë nesër në Tiranë. Rama dhe Varhelyi, konferencë në mesditë.
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, njëherësh Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Josep Borrell, do t...
Dita e Verës/ Rama në qytetin ku nisi tradita, Elbasan; dhe një kafe pune me deputetët.
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të jetë në Elbasan këtë të martë, me rastin e festës së Ditës së Verës. Rama ka parë disa nga aktivitetet ...
Rama për Tiranën: ‘Përgëzoj Erionin për drejtimin, për punën dhe për optimizmin e tij të pashërueshëm!’
Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar kryebashkiakun Erion Veliaj për punën e bërë në Tiranë dhe për optizmin e pashërueshëm siç e cilësoi ai. Duke ...
Rama: Ne kemi detyrën të garantojmë që gjithë njerëzit të marrin atë që është maksimumi i mundshëm i këtij vendi
Kryeministri Rama ishte i pranishëm në eventin e analizës dhe planit strategjik 5-vjeçar të Bashkisë së Tiranës, ku u prezantuan arritjet, sfidat ...