‘Vendi ynë është Franca, jo BE!’: Por flamuri i BE-së i detyrueshëm në të gjitha klasat.
  Deputetët francezë kanë votuar që të bëjnë shfaqjen e flamurit Tringjyrësh dhe atë të Bashkimit Evropian të detyrueshëm në shkolla. A...
Deputeti i PD, Paloka, i atakuar për larje parash, sulmon kryeministrin në sallën e Kuvendit
Deputeti Edi Paloka qëlloi me bojë në fytyrë kryeministrin Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pë...
Protestës së opozitës i del përpara BE: ‘Dhunën larg!’. DW ka të dhëna se njerëz të dhunshëm janë thërritur….
Opozita  ka paralajmëruar të shtunën një protestë masive në Tiranë me sloganin ”Shqiptarët nuk janë të varfër, por janë të vjedhur”, me protestues...
Dhuna mbi gruan nuk reshti as këtë ditë ‘dashurie’. Trupi i një gruaje gjendet me plagë te Liqeni i Sharrës
Si të ishte e mallkuar kjo ditë, jo si të ishte e pagëzuar si ‘e dashurisë’, një gruaje 45 vjeçare i është rezervuar fati më tragjik: Edhe është d...
Luigi Soreca, ambasador i KE i quan ‘mbresëlënëse’ rezultat e luftës kundër drogës
Përfaqësuesi i KE në Tiranë, Soreca, ka përgëzuar sot Policinë e Shtetit për rezultatet në luftën kundër krimit, duke përmendur bashkëpunimin për ...
Tmerr në Francë, bum përdhosje kishash; katër në një javë
-Në një javë, katër kisha u përdhosën në Dijon, Houilles, Lavaur dhe Nimes. Dhe tani katolikët leshojnë alarmin- Nga: Renato Zuccheri / Kish...
Eurokrati sugjeron se Brexiteers mund të ‘përfundojnë në gijotinë’
  Koordinatori i Brexit-it i Parlamentit Europian Guy Verhofstadt ka sugjeruar që Brexiteers-at e Tory-t të cilët refuzojnë një marrëveshj...
Ndahet nga jeta Idriz Ajeti, 102 vjeç: Albanologu, gjuhëtari dhe akademiku i shquar shqiptar.
Është ndarë nga jeta më 13 shkurt 2019, në Prishtinë, në moshën 102 vjeçare, albanologu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe veprimtari i palod...
Fjala bën dhunë. Policia i kërkon politikës të përmbajë gjuhën dhe të largojë ‘aktorët’ e dhunës
Policia e Shtetit i ka bërë apel forcave politike të shmangin retorikat të cilat nxisin veprime kundër rendit e qetësisë publike. Në një deklar...
Skandali me policin ‘përdhunues’. Kërkohet denoncuesi, por ‘nuk gjendet’
Pas asaj zhurme shumë të madhe që u shkaktua në shtet e në media mbi një ngacmim seksual të shefit të Policisë së Malësisë së Madhe, Bajrakurti, m...
Faqja 3 prej 32012345...102030...E fundit »