Demokratët nuk mund të fitojnë me forcat e tyre; kështu që ata duan të ndryshojnë ‘lojën’/ Bernie Marcus.
Sipas Breitbart News/ Një nga kritikat më të forta ndaj presidentit Trump është se ai paska shkelur të ashtuquajturën ‘norma demokratike’. Thin...
Rama- Tsipras, takim 90 minuta në Dubrovnik: BE dhe fqinjësia- në mes.
Kryeministri Edi Rama është takuar për herë të dytë për 90 minuta, me homologun grek, Alexis Tsipras,  gjatë Samitit “16+1” në Kroaci. Zyra e s...
Mbretëria e Bashkuar mund të shkojë në një referendum të ri mbi Brexit.
  Agjencia Reuters raporton se ka shumë mundësi që Parlamenti Britanik të marrë në konsideratë një referendum të ri mbi Brexit. Reuters i r...
Ka një lajm të mirë në horizont: Sistemi ligjor i Shqipërisë po ndryshon dhe një klimë më e mirë biznesi ju pret këtu.
Nga: Dan Koski: Zv. Ambasador i SHBA/ Jam i nderuar që jam këtu sonte (në Asamblenë e Përgjithshme të Dhomës Amerikane të Tregtisë- Veritas). D...
Numërimi i pasurisë së familjes ‘Murataj’- të zihet fryma pa i mbërritur numërimit deri në fund.
Apartamente, troje, pemëtore, vila dhe makina pafund janë pasuritë e sekuestruar familjes së Admir Murataj, 42-vjeçarit që konsiderohet koka e gru...
Rama: Hapja e negociatave- në maj. ‘Jemi ne, socialistët, që do ta fusim Shqipërinë në BE, mbajeni mend!’
Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga foltorja e parlamentit se progres raporti do të rekomandojë hapjen e negociatave për në BE, dhe se Shqipëri...
Pas fitores, Netanyahu duket se do të formojë qeverinë e krahut të djathtë.
Kryeministri, Benjamin Netanyahu kërko të formojë koalicionin qeveritar të krahut të djathtë ditën e Enjte pas fitores së siguruar në zgjedhjet e ...
Brexit: Mbretëria e Bashkuar dhe BE bien dakord për shtyrje deri në 31 Tetor.
Liderët e Bashkimit Europian kanë pranuar shtyrjen  me gjashtë muaj të Brexit-it britanik, p[as pesa orë bisedime në Bruksel. Afati i ri- 31 te...
Ushtria merr në dorë sigurinë e aeroportit të Rinasit.
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka deklaroi sot pasdite se Forcat e Armatosura do të vendosen në aeroportin Kombëtar “Nënë Tereza” në Rinas. Efekti...
Admir Murataj, autori i grabitjes në Rinas, identifikohet në morg edhe nga gruaja e tij.
Pas njoftimit zyrtar se viktima e mbetur pas grabitjes së shumave të mëdha në euro në aeroportin e Rinasit, është Admir Murataj, është dashur edhe...
Faqja 3 prej 33912345...102030...E fundit »