Tiranë/ Polici vret me armë policin, e bullizonte prej kohësh.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të hënë në Komisariatin nr. 3 në Tiranë, ku një punonjës policie ka vrarë me armë zjarri kolegun e tij, pas nj...
Takimi me Dendias, Rama: Diskutuam për çështje në interes të popujve tanë
Kryeministri Edi Rama ka ndarë një postim në ’Fcabeook’ pas takimit me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, ku shkruan se kanë diskutuar...
Xhaçka përmend Çamërinë/ Dendias: ‘Të mos krijojmë çështje që nuk janë ekzistuese!
Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, në një konferencë të përbashkët me homologun grek Dendias, deklaroi se shpreson që Shqipëria dhe Greqia të d...
Dendias në Tiranë: Nisim shpejt procedurat për abrogimin e ligjit të luftës! Greqia e mbështet nisjen e negociatave të Shqipërisë
Kryediplomati i jashtëm grek, Nikos Dendias u shpreh se abrogimi i ligjit të luftës është diçka që palët duhet të shkëputen dhe për këtë duhet të ...
Dendias në Tiranë: Jemi në rrugë për shfuqizimin e Ligjit të Luftës
 Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri, Olta Xhaçka, ka pritur  homologun e saj grek, Nikos Dendias.  Në konferencën e ...
Kuvendi rrëzon kërkesën e opozitës për mocion me debat me Ramën
Sot në orën 10:00 nisi seanca plenare në Kuvend. Seanca plenare nisi me shqyrtimin e mocionit për debat të kërkuar nga opozita për kryeministri...
Pse vjen sot në Tiranë kryediplomati i Greqisë, Nikos Dendias? Në tryezë mungon vetëm ‘deti’.
Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, sot më 23 maj do të vizitojë Shqipërinë.  Ai do të zhvillojë një sërë takim...
Mbaron koha e raundit të dytë për presidentin e ri; ‘odiseja’ mbyllet në raundin e katërt.
Raundi i dytë i votimit në seancë plenare për Presidentin e ri të Republikës, mbaroi pa kandidatë. Në përfundim të orarit të përcaktuar nga kon...
Presidenti i KE në Tiranë, Michel: Ideja për një status ‘vend i asociuar i BE’ për shtetet e Ballkanit drejt materializimit! Rama: Do i jepte fund paranojave se Brukseli po na lë larg
Vendet e Ballkanit Perëndimor, në rrugëtimin drejt Bashkimit Evropian, mund të marrin statusin ‘vend i asociuar i BE’, një status i ndërmjetëm der...
Presidenti i KiE në konferencën me Ramën: Personalisht e mbështes Ballkanin e Hapur!
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel është shprehur pro nismës rajonale “Open Balkan” në konferencën për mediat në Tiranë. “Lidhur m...
Faqja 2 prej 65512345...102030...E fundit »