Nxitimi i stadiumit, zhduket tuneli që e lidh me selinë e qeverisë
Pse u shpejtua kaq shumë fillimi i ndërtimit të Stadiumit Qemal Stafa? Pse u shemb, në nxitim e sipër, fasada dhe basorelievi, edhe pse ishte prem...
Wikileaks/ Hillary merr këshilla nga Soros për Shqipërinë
Gazeta Telegraf e Tiranës ka botuar para tre ditësh një pjesë të kabllogrameve të Wikileaks, në të cilat ka "rrjedhur" korrespondenca mes Clinton,...
Rio: Grabiten notari amerikan Ryan Lochte dhe tre të tjerë
Fituesi i medaljes së artë Ryan Lochte dhe tre të tjerë anëtarë të të tjerë të ekipit të notarëve të Shteteve të Bashkuara, u plaçkitën në Rio. ...
Saimir Tahiri nën akuzë për bashkëpunim me Sacra Corona Unita
  Të dhënat që publikon Partia Demokratike, sipas saj janë marrë nga shërbimet inteligjente në vend dhe ato të huaja. Kreu i Departamentit...
Basha parandjen vjeshtë të trazuar: O qeveri teknike, o nuk ka zgjedhje
LulzimBasha do t’u prijë vetë revoltave popullore nëse nuk do gjejë konsensus për një qeveri teknike, që do përgatisë zgjedhjet e ardhshme. Kjo ës...
Kadare ndjehet mirë pas operacionit
  Pak ditë më parë, në një mënyrë aq diskrete, sa veç pak njeëz morën vesh, shkrimtari Ismail Kadare iu nënshtrua një hospitalizimi dhe nj...
Kur Drew Barrymore feston divorcin ne Las Vegas
Mesa duket kaq iu desh: sapo shpalli divorcin, Drew Barrymore vendosi të shkojë ta festojë në... Las Vegas! Nëse të martohesh është një sebep p...
Pas “grushtit” në Turqi, vala e emigrantëve vjen drejt Shqipërisë
Nga L. Skiro Po priten ditë të vështira me fillimin e vjeshtës. Pas grushtit të shtetit (të dështuar) në  Turqi, po dalin parashikimet e dis...
Tony Blair vjen për drogën
  Frrok Çupi   Zoti solli menjëherë shi e stuhi, disa thanë se solli mot për drogën; të tjerat nuk duan kaq shumë ujë... Ndodhi ...
Një vrasje si në “Gomorra”, në Sharrë
Frrok Çupi   Mbasi ke lexuar librin e gazetarit italian Roberto Saviano; dhe mbasi e ke lënë në raftin e librave për një kohë të gjatë,...
Faqja 400 prej 403« E para...102030...398399400401402...E fundit »