Lul Basha & Co shkelin ligjin dhe gjobiten për herë të dytë. Soreca: ‘Të gjithë duhet të zbatojnë rregullat’ njësoj kundër Virusit
Pasi një grup militantësh i PD, kryesuar nga Lullzim Basha, u kapën në shkelje të ligjit dje në Durrës dhe u proceduan administrativisht; prapë so...
Covid19/ Do izolohemi përsëri nëse një pakicë penalizon shumicën: Manastirliu. Prapë 18 raste në 24 orë….
  Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar sërish 18 raste të reja me COVID19. “Në Durrës janë identifikuar 7 raste në një fasoneri, kon...
Këshilli Bashkiak i Tiranës vendos prishjen e godinave të vjetra të Teatrit Kombëtar.
  Këshilli Bashkiak i Tiranës ka vendosur shembjen e Teatrit Kombëtar. Në vendimin e Këshillit Bashkiak “Për miratimin e shembjes së god...
Opozitarët nuk po i mbajnë nervat; edhe Basha si Meta me fjalor banal, i bën jehonë ‘oturakut’.
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është bashkuar artistëve dhe qytetarëve që qëndrojnë para Teatrit Kombëtar, që mbrojnë kauzën kundër...
Këshilltari i Metës, ish i burgosur për përvetësim pronash, padit në Gjykatë ‘përvetësimin’ e Teatrit.
Koment/ Ashtu siç kishte paralajmëruar me pare, Presidenti i Republikës, Ilir Meta iu drejtua sot Gjykatës Kushtetuese sërish për çështjen e Te...
Ministria e Shëndetësisë: 18 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit, 898 numri i të prekurve.
18 raste të reja me Covid-19 janë zbuluar nga ekspertët e Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit. Nga këta, 11 janë në Tiranë, 4 n...
Guvernatori i BSH, Sejko: ‘Ekonomia është prekur nga Covid19; ja 5 sfidat e biznesit’
Në kushtet kur ekonomia e vendit është prekur ndjeshëm nga koronavirusi, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka prezantuar 5 sfidat e b...
Rama: Nuk ka koalicion me LSI, partia e Presidentit po degradon çdo ditë e më shumë
  Gjatë një takimi on-line me gazetarët, kryeministri Edi Rama, u ështe pergjigjur pyetjeve te shumta te gazetareve te shumte. Interesimi ...
Covid-19/ Shqipëria ka zbritur në 4 raste të reja në 24 orë: Ministria e Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë, në komunikimin e përditshëm për shtyp, raportoi se në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të rej...
Lajme të fundit nga Britania dhe Bota mbi ‘çlirimin’ nga koronavirusi.
Britani: Qeveria ka planifikuar zbutjen e ‘lockdown’, por me faza. Kështu që Hapi i parë fillon të Mërkurën - por kur do të fillojë tjetri? ...
Faqja 5 prej 469« E para...34567...102030...E fundit »