Banorët e Bregut të Lumit kërkojnë shpërblimin për banesat, opozita u bën thirrje ‘me çdo mjet mbroni shtëpitë’.
Banorët e Bregut të Lumit ku parashikohet të zgjerohet Bulevardi, kërkojnë dëmshpërblimin për prishjen e banesave, gjë që u është garantuar nga sh...
Zjarr në një banesë në Pukë. 4 fëmijët, të mitur, shpëtojnë edhe gjyshen e paralizuar; ndërsa humbin jetën dy prindërit 40 e 35 vjeç.
Një banesë ka marrë flakë pas msante në një fshat të Pukës. Ajo raportohet se është djegur tërësisht duke i marrë jetën çiftit të bashkëshortëve P...
Gazetari Ilir Ikonimi zbulon zërin e Faik Konicës në intervistën mbi pushtimin e Shqipërisë nga Italia. VIDEO
Gazetari i Zërit të Amerikës, Ilir Ikonomi ka publikuar sot një intervistë të padëgjuar më parë, ku  diplomati i madh shqiptar Faik Konica flet pë...
Çfarë do të ‘prodhojë’ vizita e Matthew Palmer në Tiranë. Axhenda e bisedimeve që nesër në mëngjes
  Takimin e parë zyrtari amerikan do e ketë me kryeministrin Edi Rama të hënën, ndërsa të martën, 9 prill, pritet të takohet me presidenti...
Brexit, ndërmjet May-it dhe BE-së, ka nisje drejt shtyrjes. Peshojnë jo-të e Corbyn, Merkel dhe Macron.
Kryeministrja kërkon kohë deri më 30 qershor, Tusk ofron 12 muaj, por Laburistet ndahen. Humor i keq mes udhëheqësve të mëdhenj evropianë Nga: ...
Le Pen-Salvini, samit në Paris: “Është fillimi i një Evrope të re”
Udhëheqësi i Lega-s ka takuar udhëheqësen e Rassemblement National. Flitet për një manifestim të madh për zgjedhjet evropiane Nga: Agostino Cor...
Rama në një linjë me apelin e BE: ‘Të dialogojmë, reforma zgjedhore të na bëjë bashkë!’
Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka dhënë të drejtë sot apelit të delegacionit të BE-së për t’u ulur në tryezë dialogu me opozitën. Kryetari i qe...
Teknicienët e KE do të hetojnë mbi prokurimet publike në Shqipëri/ Hahn
Komisioni Europian i ktheu përgjigje një eurodeputeti mbi shkelje të mundshme nga ana e Shqipërisë në rastet e Air Albania dhe Aeroportit të Vlorë...
I FUNDIT: May i kërkon BE-së shtyrjen e Brexit deri në 30 qershor
Reuters njofton se kryeministre Theresa MAy e Britanisë i ka kërkuar Bashkimit Europian shtyrjen e marrëveshjes mbi Brexit deri në 30 qershor. ...
Krerët Eurokratë bëjnë thirrje për të refuzuar kërkesën e Theresa May për shtyrjen e Brexit
  Figurat e larta të BE po bëjnë thirrje për Bashkimin Evropian që të refuzojë apelin e Theresa May për një zgjatje të shkurtër të Brexit,...
Faqja 5 prej 339« E para...34567...102030...E fundit »