Raporti i Freedom House: Luftë korrupsionit, drejtësia po funksionon. Mediat në funksion të lajmit të rremë
Shqipëria ka treguar një përparim të lehtë në luftën e saj kundër korrupsionit. Ky është konkluzioni i raportit të “Freedom House” që ka analizuar...
Rama në Kukës: Duhet t’i përgjigjemi besimit që na dhanë qytetarët
KUKËS– Kryeministri i vendit, Edi Rama, vijon turin e falënderimeve për votuesit e 14 majit, të cilët votëbesuan Partinë Socialiste me një rezul...
Nis zbatimi i marrëveshjes me Britaninë/ 200 të dënuar shqiptarë do të kthehen në atdhe
200 të burgosur shqiptarë në burgjet e Anglisë dhe Uellsit do të kthehen brenda dy vitesh për të vuajtur dënimin në burgjet shqiptare. Lajmi konfi...
Rama tregon afatin: Ligji për rritjen e pagave do të miratohet këtë të enjte në Parlament
DIBËR- Kryeministri Edi Rama u shpreh se ligji për rritjen e pagave në parlament do të miratohet në seancën plenare të kësaj të enjteje. Sipas ...
Rama: Shqipëria, më lart se kurrë në respektin ndërkombëtar/ Defender 23
Shqipëria mirëpret për të dytën herë stërvitjen ushtarake “Defender Europe 2023”, ku trupat dhe mjetet ushtarake amerikane, shqiptare dhe ato part...
Yuri Kim: Ditë historike, sot SHBA dhe aleatët e NATO-s janë më të fuqishëm se kurrë
Në Tiranë këtë të hënë është zhvilluar ceremonia për Defender Europë 2023, stërvitja me e madhe ushtarake amerikane në Europë. Ambasadorja e Sh...
Nis stërvitja ushtarake ‘Defender Europe 2023’, 24 mijë trupa nga SHBA e partnerët ‘zbarkojnë’ në Shqipëri
Stërvitja ushtarake “Defender Europe 2023” nisi ditën e sotme në Tiranë. Vendi ynë mirëpret eventin ushtarak, të drejtuar nga SHBA, që ka për qëll...
“Zemrën shkodranët nuk ta japin, e kanë djathtas si puna jote”, Rama flet me kryebashkiakun e ri, Benet Beci
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama mesditën e kësaj të premte ka qenë në Shkodër, ku është takuar me kryebashkiakun e ri të zgjedhur, ku ka këshil...
“Rezultati në Shkodër, sfida jonë më e madhe”, Rama: Shkodranët votuan me mendje, jo me zemër
Kryeministri Edi Rama e konsideroi fitoren historike në Shkodër si sfidën më të madhe të tij dhe të PS-së. Në një takim falenderues në qytetin ver...
SPAK kërkon një vit burg për ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese
Prokuroria e Posaçme kërkon një vit burg për Bashkim Dedën,  ish-kreun e Gjykatës Kushtetuese, raporton gazetari i ABC News, Ermal Vija. Por në...