Arrestohen udhëheqësit e një milicie anti-emigrante: “Donin të vrisnin Obamën, Klintonin dhe Sorosin”
-Për planifikimin e atentateve, FBI ka arrestuar krerët e grupit United Constitutional Patriots- Nga: Gerry Freda / Në Shtetet e Bashkuara, ...
Trump humb 204 mijë tifozë dhe thërret CEO-n e Twitter-it në Uashington
Donald Trump ka thirrur Drejtorin Ekzekutiv të Twitter, Jack Dorsey,ne  Zyren Ovale te Shtëpisë së Bardhë për ta pyetur atë rreth humbjes nga prof...
Notre Dame, kompania zbulon: “Punëtorët pinin duhan në kantier”
Gjenden të paktën shtatë bishta në atë që mbeti nga skela. Megjithatë, kompania  mbrohet : "Asnjë lidhje me zjarrin" Nga: Angelo Scarano / N...
NJË KËSHILLË FALAS PËR HALLIN E EDI RAMËS
Nga: Astrit Patozi/ Nuk kisha fare ndërmend të merresha me ty sot, sepse jemi tërësisht të fokusuar në shpjegimin e projektit tonë të ri politik, s...
Opozita bllokon rrugët e vendit, Tirana ‘zonë e ndaluar’.
Partia Demokratike protestoi edhe sot më 25 prill, në prag të Pashkëve Ortodokse,  në orën 18:00 në 5 Qarqe të vendit: Tiranë, Durrës, Elbasan, Fi...
Rama: Mbi zgjedhjet e 30 qershorit nuk vihet pikëpyetje; opozita u vetëshkatërrua
Vendimin e opozitës, për të mos hyrë në zgjedhje, kryeministri Rama e ka cilësuar si shkatërrim për opozitën dhe se ka bërë hapa mbrapsht. Ai tha ...
Rudina Hajdari: Koalicion për të mos hyrë në zgjedhje? Fatalitet politik.
Deputetja dhe kryetarja e grupit parlamentar demokratik, Rudina Hajdari ka reaguar pas marrëveshjes mes partive për të mos marrë pjesë në zgjedhje...
Kush sulmoi me bomba në Sri Lanka ku u vranë 359 vetë?… Njëri prej tyre kishte studiuar në Mbretërinë e Bashkuar
Një prej agresorëve që qëlloi me bombë në prag të Pashkëve në Sri Lanka, dikur ka studiuar në Mbretërinë e Bashkuar, thanë zyrtarët, ndërsa detaje...
Hakmarrje e PD: Bashkia Kavajë heq nga puna nipin e Astrit Patozit
Një ditë pasi Astrit Patozi ka zyrtarizuar dhe regjistruar në Gjykatë Partinë Bindja Demokratike duke iu shtuar kështu listës së partive që do të ...
VOTO PËR “BINDJEN” TËNDE!
Nga: Astrit Patozi/ Falënderime, mirënjohje dhe respekt për ata mijëra burra dhe gra nga e gjithë Shqipëria, që nënshkruan në kohë rekord, por edhe e...
Faqja 1 prej 62912345...102030...E fundit »