Lefter Zhidru, njeriu që turbulloi 5 orë Elbasanin, kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë
Të tjera detaje mësohen për 71-vjeçarin e ekzekutuar dje nga policia në Elbasan, Lefter Zhidru. Zhidru me origjinë nga Xarra e Sarandës, më...
Sita e Komisionerit Publik: Prokurorja Donika Prela shkarkohet detyra.
KPA ka shkarkuar nga detyra ish-kryeprokuroren e Krimeve të Rënda Donika Prela. Raportohet se Prela nuk ishte e pranishme gjatë dhënies së vend...
COVID19/ Sot ishte dita pa viktima, 134 pozittivë, 100 të shëruar.
Gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orë kanë rezu...
Terror në Elbasan/ RENEA mbërrin me sniper dhe ambulanca, 71-vjeçari vijon të qëllojë me automatik…
  ELBASAN- Lefter Zhidru, 71- vjeç, vijon të qëllojë mbi policinë. Ai prej disa minutash është mbyllur në banesë, ndërsa nga të shtënat...
Kosovë/ Tribunali Special konfirmon se e ka arrestuar ish-zyrtarin e FSK-së. Cili është Sali Mustafa?
Gjykata Speciale njofton se ka dhënë urdhër për arrestimin e Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK-së, që ka qenë pjesëtar i UÇK-së Sp...
Ja 4 kërkesat e mjekëve. Manastirliu: ‘4 kërkesat janë të drejta, do të përmbushen’.
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastrilu është shprehur se gjatë javë tjetër do të fillojnë takimet me përfaqësues të mjekëve për dhënien zgjid...
Qëllon ndaj policisë dhe plagos dy kalimtarë, ky është “kaubojsi” 71-vjeçar në Elbasan
Njoftim i Policisë/ Më datë 24.09.2020, rreth orës 13:20, në lagjen “11 Nëntori”, Elbasan shtetasja F. Zh., ka patur një konflikt me bashkëshortin...
Manastirliu, në takim me mjekët: Jemi në të njëjtën anë të llogores, 4 kërkesat e tyre do të diskutohen.
Ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka mbajtur sot një takim me perfaqesues te sindikates se mjekeve qe kane paraqitur 4 kerkesa para qe...
Pedagogu Dino shet një provim 500 euro, ai është edhe kordinator i LSI në Korçë
Një pedagog i fakultetit të Shkencave Sociale në Universitetin ‘Fan Noli’ ka rënë në prangat e policisë. Mësohet se gjithashtu është arrestuar...
Ministria e Mbrojtjes njofton se nuk ka dëme apo të lënduar nga tërmetet që ranë gjatë natës
Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar për tërmetin që lëkundi Shqipërinë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Sipas  Ministri...
Faqja 1 prej 93212345...102030...E fundit »