44-vjeçari nga Pogradeci që i preu kokën nënës/ Çfarë postonte në facebook? Nga fotot me Dua Lipën, Ilir Metën tek mesazhet për dashurinë
Vrasja makabër që u shënua  dje në Pogradec, ku një 44-vjeçar me probleme mendore ka masakruar me thikë nënë e tij në fshatin Buçimas, trondit...
Butrinti qebaptore/Mirela Kumbaro ia ka dhënë firmës së sallamit “HAKO” me qira… 2,6 Euro në ditë për 5 vjet.
Kontrata është me afat 5 vite, kur ligji e lejon vetëm 1 vit; ndërsa brenda kontratës ka futur edhe plan ndërtim-biznesin për 12 vite, me të drejtë përsëritje po kaq kohë, shoqëruar me klauzolën e z...
KE iu hap rrugë ndryshimeve Kushtetuese në Shqipëri. ‘I njohim ndryshimet!’.
Komisioni Evropian njeh ndryshimet kushtetuese të miratuara sot në Parlamentin e Shqipërisë për hapjen e listave dhe kufizimin e koalicioneve para...
Kosova kërkon që Apple të korrigjojë kufijtë e vendit në hartat e saj
PRISHTINE, Kosovë (AP) - Ministri i jashtëm i Kosovës tha se ai i kërkoi Apple të korrigjojë kufijtë e vendit të tij në hartat e saj. Meliza Ha...
Yuri Kim dhe Soreca, sot në zyrën e Ramës/Vlerësojnë qëndrimin e qeverisë…
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së, Luigi Soreca u takuan me kryeministrin Rama sot për rreth një or...
Basha i PD detyrohet të thotë ‘po’, për listat e hapura, por me ca ngecje nëpër dhëmbë.
Opozita e bashkuar do të mbështesë hapjen 100% të listave, por..., me kushtin mos të ndalohen koalicione, si dhe formulimi i shpërndarjes së manda...
Shtetet e Bashkuara i bën thirrje BE për liberalaizimin e vizave me Kosovën.
Komiteti për Punë të Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA, i bëri thirrje Këshillit të Bashkimit Evropian, që të përmbushë premtimin ndaj Kos...
Qeveria ndalon jetën e natës/ Manastirliu: S’ka më disko e pub-e, as në ambiente të hapura dhe as të mbyllura!
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu doli në një deklarate mbi vendimin e Qeverisë për ndalimin e hapjes se klubeve të natës, diskove, ...
Të hënën Këshilli Politik i Reformës, merr pjesë Rama, kërkohen edhe Basha e Kryemadhi. Por Basha “arratiset” në Kosovë
Ditën e hënë do të mbahet mbledhja e radhës e Këshillit Politik, për të diskutuar për listat e hapura dhe për ndalimin e koalicioneve para zgjedho...
4 korriku i kësaj fundjave u vulos nga dhuna, një vajzë 7 vjeç mes viktimave në Çikago
(Fox News) Fundjava e pushimeve  4 Korrikut në të gjithë Sh.B.A u dëmtua nga dhuna pasi më shumë se 14 u vranë dhe dhjetëra u plagosën në të sh...
Faqja 1 prej 12412345...102030...E fundit »