Kompanitë offshore/ Falimenton Gulf, kush i mbron konsumatorët?!
Rëënia e kompanisë Sun Petroleum (shumicë e pakicë), e cila tregtonte karburant në pikat e Gulf dhe ndërpreu aktivitetin, pasi kishte shitur qindr...
Shqipëria ofron baza ushtarake për Amerikën. Mattis: “Shqipëria godet më fort se pesha e saj”… kundër ‘ndikimit rus’.
  Nga: Zëri i Amerikës/ Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis falenderoi sot Shqipërinë për angazhimin e saj në NATO si një vend ...
Pse paskësh qenë vrarë në Tiranë ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Rexhep Krasniqi? 4 milionë dollarë në lojë.
Xhavit Haliti (Zeka), ish- shef Zbulimit në UÇK, sot nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, është vënë nën akuzë se ka marrë shuma të mëdha nga kosovar...
Ambasadori Lu te presidenti Meta…, njeri duhet të shkojë në burg.
Nga: L. Skiro/ Ose ambasadori Lu duhet të ndëshkohet fort për atë që paska deklaruar se ‘prokurori Llalla nuk pranoi të burgosë Metën’ dhe për ...
Nesër, 23 burra e gra mbërrijnë të lidhur në Kukës. Vendimi i gjykatës në ora 10.00
Burime nga gjykata e Kukësit tregojnë se nesër në ora 10.00 në këtë gjykatë pritet të mbërrijnë të arrestuarit e ditës së shtunë për ngjarjet në R...
Avokati i Popullit: Protestuesit e burgosur në prag të një trajtimi ‘shnjerëzor’..
Raport i orës së fundit i Avokatit të Popullit: "Institucioni i Avokatit të Popullit, në vijim të detyrës së tij kushtetuese dhe ndjekjes së pr...
Kukësi në revoltë/ Qytetarët e Kukësit ndjekin ‘vëllezërit” në burgjet e Tiranës. “O lironi vëllezërit tanë…”
Në Kukës vijon protesta pranë komisariatit të Policisë ku po mbahen dhjetëra qytetarë protestues për taksën e Rrugës së Kombit; por një tjetër pro...
Kotzias, ‘anëtar pas dere i familjes’ nis vizitën në Tiranë, në këmbë të kryeministrit të munguar.
Ishte shpallur vizita e kryeministrit të Greqisë, Tsipras, për ditët e celebrimit të pashkëve Ortodokse më 8 prill, por kjo nuk ndodhi. Vizita e k...
E pashoqe: 11 vjeçari u bë kryefamiljar dhe pronar tokash. Skandal në Hipoteka.
Në Velipojë një fëmijë 11 vjeç është bërë kryefamiljar, i martuar, në krye të një familjeje  me grua dhe dy fëmijë. Qëllimi i denatyralizimit të 1...
Reagime nga Kosova për taksën në ‘Rruga e Kombit’.
Juristi dhe analisti politik, Dastid Pallaska thotë se pagesa për rrugën kombit ka për qellim mbulimin e rënie së përkohshme të biznesit të drogës...
Faqja 1 prej 3212345...102030...E fundit »