Nis një ‘epokë’ e re në ruajtjen e personaliteteve shtetërore: Shtohen makina, roje, fonde dhe zyrtarë
Qeveria ka planifikuar miratimin e 429 vendimeve dhe projektligje gjatë vitit 2018. Gjatë vitit 2018, është planifikuar edhe miratimi i një pro...
‘Kala Dibrane’ dhune mes burokratëve në Bashkinë e Dibrës, shoqërohet kryetari Rama dhe 70% e punonjësve.
Një incident i rëndë ka ndodhur sot në mëngjes në Bashkinë e Dibrës, ku nëpunësit e institucionit janë përleshur me njëri tjetrin duke u përfshirë...
Ky është fshati zviceran i ëndrrës me emrin ‘Albien’; merr 21,500 euro nëse shkoni aty për të jetuar
Vendi zviceran quhet  Albinen (si Albanian), i vendosur në kantonin Valais. Është një fshat i vërtetë nga përrallat dhe autoritetet e këtij vendi ...
Pse e Diela është dita e javës me më shumë krime në familje?
Nga: L. Skiro/ Duhej të vinte e diela pas vrasjes së bujshme të studentes së mjekësisë, Ariela Murati, për të dëgjuar një kob tjetër si ky sot,...
Foto: PROTESTUESIT PO VIJNË NË TIRANË, TË GJITHË ME MAKINA ME TARGËN AA 003 GB- NARKOSHTET
Protestuesit kundër qeverisë, nga mbarë vendi janë nisur drejt Tiranës ku sot në ora 12.00 do të mblidhen në një protestë të madhe kundër narkotiz...
Prindërit e vrasësit vendosin lule, kërkojnë një ‘portë’ që nga vendi i krimit të të birit për të hyrë në familjen e Arielës .
Pas disa ditësh që pjesëtarët e Adison Belulajt, i cili vrau studenten Ariela Murai para fakultetit të Mjekësisë, po bëjnë tratativa për të 'hyrë'...
Becchetti humb gjyqin ndaj Shqipërisë mbi hidrocentralin e Kalivaçit.
Gjyqi aq shumë i përfolur si në favor të biznesmenit italian Francesco Becchetti kundër qeverisë së Shqipërisë, mori fund. Becchetti i njohur si ‘...
Mbaroi takimi Kotzias- Bushati, nisin gërmimet dhe gjendet ushtari i parë grek i Luftës së Dytë.
(FOTO: Eshtrat dhe medalioni që ka mbajtur ushtari grek i rënë në Dragot të Tepelenës)/ Menjëherë pas përfundimit të takimit të ministrave të J...
Dy motra lezhjane u vranë nga burri i njërës në Zvicër, nesër lamtumira në Lezhë.
Ky burrë, krejt i ngrirë dhe stoik, pret miq e të dashur për ngushëllime në vdekjen e dy vajzave të tij. Dy vajzat e tij jetonin ‘nëpër botë’ p...
Serbia kërkon zyrtarisht që të jetë pjesë e hetimit mbi vrasjen e Ivanoviq
Serbia ka kërkuar zyrtarisht që të përfshihet në hetimet për vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviq, që u krye dje në Veri të Mitrovicës. Buri...
Faqja 20 prej 45« E para...10...1819202122...3040...E fundit »