Media gjermane për Edi Ramën në Berlin: “Fasada të mira në Tiranë, por edhe një ministër ‘mes tregtarëve të drogës”.
Shqipëria do të hyjë në BE por ka jo pak probleme, shkruan "Die Welt". Kryeminisitri i Shqipërisë, Edi Rama kërkon të bindë kancelaren gjermane se...
Kryeministri belg, Charls Michel, në Tiranë: ‘Pse erdha këtu do t’ua tregoj në Qershor’.
Kryeministri i Belgjikës, Charls Michel, ka vizituar sot Tiranën dhe ka pasur një takim me kryeministrin Rama. Axhenda e vizitës së tij bazohet kr...
Një gjeorgjian mashtronte shqiptarët dhe pastronte paratë me kompaninë e naftës ‘Gulf’
  Top Channel zbulon se prapa kompanisë offshore që zotëronte Gulf në Shqipëri qëndron gjeorgjiani Aleksandre Gogokhia, i përfshirë në pastrim...
Skandal i “Turkish Airlines”/ Të gjallët udhëtojnë me të vdekurin në qefin, drejt Kosovës.
Kompania ajrore “Turkish Airlines” ka transportuar një kufomë para syve të pasagjerëve në fluturimin e datës 7 prill nga Stambolli për në Prishtin...
Digjet fabrika e riciklimit. Tym toksik kancerogjen në Tiranë. Ekspertët: ”Kjo është shëmbëlltyrë e inceneratorëve – FOTO/VIDEO
Fabrika e riciklimit të mbetjeve urbane në zonën e Kasharit dhe qindra tonë plastike u përfshinë nga zjarri rreth orës 10:00 të paradites. Ish-...
Kompanitë offshore/ Falimenton Gulf, kush i mbron konsumatorët?!
Rëënia e kompanisë Sun Petroleum (shumicë e pakicë), e cila tregtonte karburant në pikat e Gulf dhe ndërpreu aktivitetin, pasi kishte shitur qindr...
Shqipëria ofron baza ushtarake për Amerikën. Mattis: “Shqipëria godet më fort se pesha e saj”… kundër ‘ndikimit rus’.
  Nga: Zëri i Amerikës/ Sekretari amerikan i Mbrojtjes James Mattis falenderoi sot Shqipërinë për angazhimin e saj në NATO si një vend ...
Pse paskësh qenë vrarë në Tiranë ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Rexhep Krasniqi? 4 milionë dollarë në lojë.
Xhavit Haliti (Zeka), ish- shef Zbulimit në UÇK, sot nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, është vënë nën akuzë se ka marrë shuma të mëdha nga kosovar...
Ambasadori Lu te presidenti Meta…, njeri duhet të shkojë në burg.
Nga: L. Skiro/ Ose ambasadori Lu duhet të ndëshkohet fort për atë që paska deklaruar se ‘prokurori Llalla nuk pranoi të burgosë Metën’ dhe për ...
Nesër, 23 burra e gra mbërrijnë të lidhur në Kukës. Vendimi i gjykatës në ora 10.00
Burime nga gjykata e Kukësit tregojnë se nesër në ora 10.00 në këtë gjykatë pritet të mbërrijnë të arrestuarit e ditës së shtunë për ngjarjet në R...
Faqja 20 prej 51« E para...10...1819202122...304050...E fundit »