Kisha Katolike në Kosovë organizon meshë dhe mbledhje të hollash për të prekurit e tërmetit në Shqipëri
Kisha Katolike në Kosovë përmes një letre të lëshuar nga vikari gjeneral Don Shan Zefi, dërguar të gjithë meshtarëve, rregulltarëve e rregulltarev...
SHUHET FAMILJA REÇI NË DURRËS, PAS VAJZËS DHE BABAIT, NËNË E BIR NXIRREN TË PAJETË NGA RRËNOJAT
Familja Reçi shuhet pas tërmetit të 26 nëntorit në rrënojat e pallatit 6-katësh në Durrës. Ministria e Mbrojtjes njofton se janë nxjerrë dy trupa ...
Rama: Brenda 2020 të gjithë të prekurit do të bëhen me shtëpi.
Kryeministri Edi Rama ka folur nga Durrësi duke u shprehur se brenda vitit 2020 shpreson që të gjithë personat e prekur nga tërmeti do të futen në...
Bilanci i dhimbjes/ 28 viktima dhe mbi 650 të plagosur. Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit
Sot, dita e dytëe fatkeqësisë së tërmetit, i ka gjetur të gjithë me sy nga të dëmtuarit dhe mbarë popullin në një ndjenjë gatishmërie e dhimbjeje....
Nis zbarkimi i misioneve të huaja të Emergjencave Civile në Rinas
Kanë filluar të zbresin misionet e huaja të Emergjencave Civile të shteteve te huaja në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës. Avion me g...
Bajram Hajdarmataj u nda nga jeta në krye të detyrës nga tërmeti i fortë, Meta ngushëllon familjarët
Pedagogu Bajram Hajdarmataj humbi jetën në krye të detyrës nga tërmeti i fortë që përfshiu sot vendin. Situata vijon të jetë kritike në përgjithës...
Apokaliptike: Kishin projektuar gjithë hotelet rrethe rrotull, por shembet i tyri. Vriten djali dhe babai i pronarit të Vila Palma
Tërmete të fuqishme kanë goditur vendin orët e para të mëngjesit të sotëm, me epiqendër në Durrës. Për pasojë hoteli “Vila Palma”, është shembu...
Tërmeti, Edi Rama: Fatkeqësisht kemi viktima, strukturat e shtetit janë më këmbë!
Kryeministri Rama ka reaguar në Twitter mbi tërmetin e fuqishëm që goditi vendin mëngjesin e së martës: “Goditja e fuqishme e tërmetit ka kriju...
Përmbytet Europa, ka viktima në Greqi, Itali dhe Francë
Moti i keq ka përfshirë Europën, viktima janë shënuar në Greqi, Itali dhe Francë. Dy persona u mbytën pasi një varkë e lidhur u mbyt në Greqinë pe...
Digjet makina e gjyqtarit në Shkodër. Gjyqtari duhet të jetë i përgatitur ‘për çdo situatë’, ka thënë i dëmtuari.
-Dyshohet se ngjarja është e qëllimshme për shkak të detyrës- Makina e gjyqtarit të Gjykatës të Shkodrës Andri Ymeri është djegur nga persona t...
Faqja 22 prej 121« E para...10...2021222324...304050...E fundit »