Covid-19/ Shtohen dhe 13 raste të tjera, shkon në 89 rastet e të infektuarve në vend
Sot kur jemi në javën e dytë të masave për parandalimin e përhapjes së këtij virusi në vend shënohen edhe 13 raste të reja, duke e berë numrin 89 ...
Ç’pikëllim/ 793 viktima në 24 orët e fundit në Itali
talia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 4825, që do të thotë jan...
Yuri Kim: “Ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vite më parë, janë duke u përpjekur sërish… dhe shtiren si shpëtimtarë”
Ambasadorja e SHBA në Tiranë tha se ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vetëm disa vite më parë, janë duke u përpjekur sërish – duke përdor...
Shefja e Spitalit Infektiv: Lufta ka nisur, kemi shtim të pacientëve. Rrini në shtëpi!
Me lutjen që shqiptarët të kenë besim tek mjekët dhe kërkesa e tyre për të qëndruar në shtëpi, shefja e shërbimit në Spitalin Infektiv, Najada Çom...
Vendi ynë sot u zgjua me numrin 70 të të prekurve nga koronavirusi, 6 pacientë vetëm 24 orët e fundit.
Rritet sërish numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri, duke shtuar në 24 orët e fundit 6 raste të reja, ndërkohë që 35 persona ndodhen të s...
Njerëzit me grupin e gjakut A mund të jenë më të prekshëm ndaj koronavirusit, zbulon studimi
New York Post Njerëzit me grupin e gjakut A mund të jenë më të prekshëm ndaj koronavirusit, ndërsa ata me gjak të tipit O mund të jenë më rezis...
Të paktën 13 gazetarë amerikanë përballen me dëbimin nga Kina
AP Të paktën 13 gazetarë Amerikanë do të dëbohen nga Kina në shenjë hakmarrjeje për një kufi të ri të vendosur nga administrata Trump në vizat ...
Kryeministri Rama do të ketë një bisedë me Ursula von der Leyen mbi situatën në Shqipëri.
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se sot pasdite do të ketë një bisedë telefonike me presidenten e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen. “J...
Franca zhvillon zgjedhjet lokale pavarësisht bllokimit nga virusi
AP Franca po zhvillon zgjedhje mbarëkombëtare për të zgjedhur kryetarët e bashkive dhe liderët e tjerë vendorë, megjithë goditjen ndaj tubimeve...
CoVid 19: Zgjedhjet për Kryetar Bashkie të Londrës u ndërprenë për 12 muaj
OLIVER JJ LANE Votmet  për të zgjedhur kryetarin e ardhshëm të Bashkise së Londrës, si dhe një mori votimesh për kryetarë të bashkive të qytete...
Faqja 22 prej 135« E para...10...2021222324...304050...E fundit »