I armatosur me armën e rrëmbyer policit hyn në spital dhe plagos 4 vetë, FNSH rrethon spitalin.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot pasdite në mjediset e Spitalit të Fierit. Raportohet se një person i armatosur ka hyrë në ambientet e spital...
Joe Biden pyet audiencën: ‘Imagjinoni sikur, mos e dhëntë Zoti, Barak Obama të ishte vrarë?!
Nga: Breitbart News Ish zëvendës presidenti amerikan Joe Biden ka pyetur audiencën në New Hampshire, ditën e Premte që të imagjinojnë çfarë mun...
Çfarë mbeti në Shëngjin pas zjarrit të vënë me dorë? Tym, frikë, rrezik.., turistët u larguan
Rreziku maksimal që vinte nga zjarri i paparë në pyllin e Shëngjinit, tashmë duket se është ulur. 200 forca kanë punuar gjithë natën kundër flakëv...
Janë arrestuar ‘katër kafshë deri tani!’. Rama reagon pas vrasjes së Indrid Çelaj në Tiranë, 26 vjeç
Kryeministri Edi Rama ka replikuar me komentuesit në facebook, lidhur me vrasjen e pak ditëve më parë në kryeqytet. Rama është pyetur nga ndjekësi...
Gramshi shemb digën e hidrocentralit mbi Holtë. Rama: Me me PO është PO dhe JO është JO.
Sot është shembur diga që u ndërtua në një nga zonat më tërheqëse turistike të Gramshit. Bashkia e Gramshit ka marrë vendimin për shembjen e di...
Ka prova se 26 vjeçari u vra dje nga dy djemtë e pronarit të vilës ku po punonte/ Policia
Një e shtënë arme në Rrugën ‘Myslim Shyri’ ( siç u tha dje, por sot policia thotë se është rruga ‘Muhamet Gjollesha’) tronditi dje gjithë kryeqyte...
Macron mbështet bisedimet e mëtejshme mbi Brexit gjatë takimit me Johnson.
Lideri Francez, Emmanuel Macron mbëshetti idenë e bisedimeve të mëtejshme për të gjetur zgjidhje për Brexitin përmes koncesioneve të mëdha, duke t...
Të parët iranianët, të dytët italianët janë ata që kërkojnë më shumë leje qëndrimi në Shqipëri
-Kjo kategori përbën vetëm 0.5 për qind të popullsisë rezidente në vend- Instituti i Statistikave raportoi se për vitin 2018 në Shqipëri rezult...
Kajmaku i Vorës u përgjigjet akuzave të PD: ‘Shpifje ndaj meje…, si ndotje politike ndaj kundërshtarit’.
Pas akuzave të Partisë Demokratike ndaj kryetarit të Bashkisë së Vorës, Agim Kajmaku, se ‘kryetari i bashkisë Vore ishte burgosur në Greqi’, ky ka...
1600 forca policore janë vënë në gjueti të kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.
Që prej ditës së djeshme dhe gjatë ditës sot, 1600 forca policie, kanë ushtruar kontroll masiv të territorit me qëllim goditjen e veprimtarisë kri...
Faqja 30 prej 122« E para...1020...2829303132...405060...E fundit »