Aksident në Konispol, humb jetën 35-vjeçarja Prendi që po kthehej nga dasma e vëllait.
  Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në Konispol mëngjesin e sotëm rreth orës 05:50, ku një automjet me të cilin udhëtonin 3 person...
Përmirësohet gjendja shëndetësore e Fatos Nanos
Në orët e fundit mësohet se gjendja shëndetësore e ish kryeministit Fatos Nano është drejt përmirësimit. Gazetarja Gerta Vasku raporton për ABC...
Djali vrau babain, vendosi lëndë eksplozive në sobën me gaz. Ishte njoftuar si ‘bombol gazi’.
Zbardhet misteri i shpërthimit një ditë më parë në Selenicë të Vorës, ku humbi jetën 56-vjeçari. D.G. Në përfundim të hetimeve, ku fillimisht u...
Kuvendi i PD-së miraton ndryshimet e statutit: Basha merr edhe postin e kryetarit të grupit Parlamentar, PD kthehet te logo e ’90
Kuvendi Kombëtar i PD-së ka miratuar nen për ne ndryshimet në statutin e PD-së. Gjatë mbledhjes u miratua Neni 48 që i jep kryetarit të pa...
Sot nis shpërndarja e librave falas/ Rama: Edhe klasat e dyta dhe të treta do të kenë tekste të reja.
Sot nis shpërndarja e teksteve për të gjithë nxënësit e shkollave publike 9 vjeçare. Ka qenë kryeministri Edi Rama që ka dhënë lajmin, ku thotë se...
Si sot 26 vite më parë, aksidenti fatal që i mori jetën Princeshës Diana
Në këtë ditë të vitit 1997, Princesha Diana mbeti e vdekur në një aksident automobilistik në Paris. Lajmi shkaktoi tronditje dhe zi në mbar...
“Lutem për Fatos Nanon”/ Rama dekoron ish-kryeministrin, Nano ndodhet i shtruar në spital
Edi Rama e nisi ditën duke u lutur për shëndetin e Fatos Nanos, i cili prej një jave është i shtruar në spital në gjendje të rënduar shëndetësore....
29-vjeçarit në Fier i gjenden 21 kg ekzploziv gati për shpërthim. Dushohet se ka vrarë dy persona. E paralizon Policia.
Policia e Fierit ka parandaluar një ngjarje të rëndë kriminale dhe njëkohësisht ka zbardhur një tjetër ngjarje. Në aksin rrugor Mbrostar-Fier, shë...
A po kërcënohet kreu i SPAK, Altin Dumani? Reagon Taulant Balla, ministër.
Ministri i Brendshëm Taulant Balla është pyetur sot edhe për masat e sigurisë për kreun e SPAK Altin Dumani. Teksa u pyet nëse ka ndryshuar pla...
BE do të anulojë vendimin për vizat në Kosovë? Osmani sulmon presidentin Macron dhe kërcënon Brukselin.
Paralajmërimi i kreut të shtetit francez, Emmanuel Macron, që do të rishqyrtoje planin për liberalizimin e vizave për kosovën si dhe planet ekonom...