Vrasja e ndërtuesit në Vlorë, djali i anëtares së KLP sekser pronash, sherri për një sipërfaqe toke!
10 persona janë marr në pyetje përgjatë 24 orëve nga policia në lidhje me ngjarjen e ndodhur një ditë më parë në orën 11:45 minuta në lagjen “Hajr...
KQZ certifikon rezultatin, PS zyrtarisht fituese e zgjedhjeve, opozita nuk njeh procesin
U deshën gati tre muaj nga organizimi i zgjedhjeve të përgjithshme vendore që të miratohej rezultati përfundimtar i tyre nga ana e KQZ-së. Komi...
Parandalohet grabitja e bankës. Autori do të futej në bankë me gurë dhe tulla. Ishte arrestuar 3 herë për vjedhje.
Paraditen e sotme një 23-vjeçar ka tentuar të vjedhë në një filial banke në Unazën e Re në Tiranë, por pa rezultat, pasi është arrestuar nga polic...
Xhamia e Plumbit në rikonstruksion, Rama: Tempulli do t’u kthehet besimtarëve dhe Shkodrës si destinacion turistik
Xhamia e Plumbit në qytetin e Shkodrës, i është nënshtruar një rikonstruksioni kohët e fundit. Kryeministri Rama përmes një postimi në “faceboo...
Oqeanet po ngrohen më shpejt se kishin parashikuar shkencëtarët.
KOMENT Ndryshimet klimaterike duket se këtë vit kanë qenë të dukshme në të gjithë botën. Nga të dhënat e fundit rezulto në oqeanet kanë arritur...
Moti: Fundjava sjell surpriza, temperaturat ulen me 6 gradë celsius
Fundjava pritet që të sjellë ndryshim të kushteve atmosferike në vendin tonë. Pas shumë ditëve të nxehta dhe me diell, meteorologu Hakil Osmani ka...
Gjykata Komerciale shtyn vendimin e MINT-it për Klan Kosovën
Gjykata Komerciale e ka aprovuar ankesën e Klan Kosovës, duke e shtyer vendimin e MINT-it rreth pezullimit të certifikatës së biznesit. Kështu ...
Vranë me thikë 32-vjeçaren tek ura e Dajlanit, arrestohen autorët. Policia: Ishin nën efektin e drogës
Aldo Brahimi dhe Ylli Grabovari janë 2 autorët e dyshuar të vrasjes me thikë të 32-vjeçares Luljeta Preza që u gjet ditën e djeshme e pajetë posht...
Luljeta Preza, sa emër të bukur që kishte.
Anila Hoxha 32 vjece. Me nje jete te tmerrshme. E vetmja pasuri e saj, trupi. Qe ja blinin poshte ures se Dajlanit burrat e orëve te vona. K...
Trump del sot para gjykatës. Akuza: Ndërhyri në zgjedhjet e vitit 2020
Donald Trump pritet të dalë sot para një gjykate në Uashington për t’iu përgjigjur akuzave për komplot për ndërhyrje në zgjedhjet e 2020-ës. Dy...