Basha i PD para dy ngjarjeve në 21 mars: Protesta dhe Prokuroria.
Mbrëmë në mesnatë kryetari i PD, Lulzim Basha, ka njoftuar militantët e tij që në datë 21 mars të rrethojnë parlamentin ku do të zhvillohen punime...
Pse nxehet politika/ Basha thërritet në Prokurori si i dyshuar për financime të paligjshhme ruse në lobingun e Amerikës
Prokuroria e Tiranës ka thërritur kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha si edhe ish sekretarin e Përgjithshëm të saj, Arben Ristani lidhur me ...
Putin në Krime, kur Rusia shënon pesë- vjetorin e aneksimit. Ditë feste në Krime
Flamuj rus valëviten përreth qytetit kryesor Simferopol të Krimesë ditën e hënë në shenjë të pesë vjetorit të aneksimit të gadishullit nga Ukraina...
Gazmend Bardhi, sekretar i PD dhe 33 të tjerë nën akuzë ‘për akte dhune’
Sekretari i përgjithshëm ndodhet nën akuzën e Policisë se ka kryer dhe ka frymëzuar dhunë në protestën politike të PD dhe LSI në 16 mars. Polic...
Donald Trump vë veton mbi përpjekjet për të bllokuar Emergjencën Kombëtare.
Presidenti Donald Trump vuri veton mbi projektin për të bllokuar deklarimin prej tij të Emergjencës Kombëtare në kufijtë Jugorë ditën e Premte, gj...
PROTESTUESIT KTHEHEN TË RASKAPITUR NË SHTËPI, LIDERËT IKIN ME MERCEDESË
Sapo mbaroi protesta e Opozitës, liderët u panë që morën makinat ( më së shumti Mercedesë ) dhe u nisën disa në shtëpitë e Tiranës dhe disa të tje...
Policia: ‘Turmë e dhunshme, tubim i paligjshëm’ i opozitës. Plagosen tre punonjës të Policisë
Përmes një deklarate të sapo shpërndarë për mediat, Policia e Shtetit e cilëson të paligjshëm tubimin e sotme të opozitës, madje shton se ‘turma i...
‘Hapet’ letër- porosia e ardhur nga SHBA drejt prokurorisë mbi financimet e dyshimta të Bashës për lobing në Amerikë
Televizioni Klan ka mundur të ‘zbardhë’ letër-porosinë e mbërritur nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbi kontratat e lobimit të Partisë Demokrat...
Basha i quan ‘bagëti’ deputetët e PD dhe thotë se ‘të shtunën- takim me historinë’.
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka aluduar në Durrës, gjatë takimit me militantë, se historia tani e tutje bëhet vetëm për atë. Ai i ftoi njerëzit që ...
Presidenti i PE, Tajani, kërkon ndjesë për lavdërimet ndaj Duçes
Presidenti i parlamentit Europian është detyruar të kërkojë ndjesë ditën e Enjte për mbrojtjen që i dha Benito Musolinit duke deklaruar se diktato...
Faqja 64 prej 117« E para...102030...6263646566...708090...E fundit »