Mike Pompeo: ‘ Përgëzoj kryeministrin Rama për dëbimin e agjentëve iranianë…, bota të qëndrojë së bashku’.
Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka përshëndetur vendimin e Shqipërisë për të dëbuar ambasadorin iranian në Tiranë si dhe një punonjës tj...
Shqipëria dëbon ambasadorin e Iranit në Tiranë; dhe një zyrtar të ambasadës. Akti e afron vendin tonë me aleatët e mëdhenj.
Shqipëria ka shpallur  persona të padëshiruar (non grata) ambasadorin e Republikës Islamike të Iranit në Tiranë, Gholamhossein Mohammadnia si dhe ...
Sivjet- festa pa ‘luftë’ në fund të vitit. Tre ministri firmosin një vendim: Të ndalohen në treg lëndët piroteknike dhe fishekzjarrët.
Ministria e Brendshme, e Mbrojtjes dhe e Financave dhe Ekonomisë kanë  firmosur ndalimin, me një urdhër, të hedhjes në treg të lëndëve piroteknike...
May: Parlamenti britanik do të votojë për marrëveshjen e Brexit në 3 javë
Kryeministrja Theresa May tha të hënën se do të kete nje votim në parlamentin Britanik në tre javë per te vendosur nëse vendi duhet të ecë përpara...
Studentët janë nisur të bllokojnë rrugët. Rama: “Ç’ borxh ju kanë qytetarët?…“
Studentët që ishin mbledhur në protestë para kryeministrisë, pak nga pak- mbeten shumë pak. Edhe shiu nisi të bjerë dhe dita u ngrys. Atëherë nisë...
Akti V: Franca mbërthehet në një tjetër fundjavë të protestave anti-Macron
( Foto nga:VALERY HACHE/AFP/Getty Images)   PARIS (AP) - Një prani e fortë policore u vendos të shtunën në Paris për demonstratat e pla...
Sot Kongresi Kombëtar i PD, të gjithë armiqve u mbyllet dera
Sot në ora 11. 00 mblidhet Kongresi Kombëtar i PD, në të njëjtën sallë dhe në të njëjtin pallat që ishte dedikuar për Kongreset e Partisë së Punës...
Deputeti gjerman i AfD thotë se BE vepron si ‘Traktati i Varshavës’ mbi Brexit
Deputeti i Alternativa Populiste për Gjermaninë (AfD), Petr Bystron ka hedhur poshtë qëndrimin e tanishëm të Bashkimit Europian ndaj Brexit, duke ...
‘Venecia’ për vettingun politik: ‘Mund të bëhet edhe kështu, edhe ashtu…’. Propozimi i PD nuk jep zgjidhje… dialogoni’
Komisioni i Venecias ka miratuar opinionin përfundimtar për vettingun në politikë. Gazetari Ergys Gjençaj raportoi për “BalkanWeb” se në të përfsh...
Studentët para Kuvendit. Qeveria nën presion, opozita fiton rrogat si deputetë.
Siç ishte paralajëmruar, studentët protestues janë vendosur sot para selisë së seancave parlamentare dhe kanë kërkuar realizimin e ' 8 pikave'. ...
Faqja 65 prej 110« E para...102030...6364656667...708090...E fundit »