KRIMI/ I kërkuar nga Interpoli, i dënuar për vrasje, përditë mes nesh- arrestohet për një pistoletë
Roland Domi, ish-i dënuari për pengmarrje dhe tentativë vrasjeje u arrestua sot nga Policia e Tiranës. Shkak ka qenë  një makinë Audi e blinduar d...
Albin Kurti në prag të zyrës së kryeministrit. Ish- kryetari: “Ditë e zezë për Kosovën”.
(FOTO: Hoxhaj i LDK, "Nuk i kemi numrat as per kryetar të Kuvendit, as për qeverinë)/ Edhe sot ka dështuar në Kuvendin e Kosovës, zgjedhja e kr...
PËRTEJ BARCELONËS: EUROPA NËN TERROR
Europa është mbërthyer nga kthetrat e terrorit. Pas Barcelonës, momente frike ka përjetuar edhe Finlanda e Gjermania. Dy të vdekur dhe tetë të ...
Shqiptari i Nju Jorkut dorëzon portofolin e gjetur; po më kthen ‘gjithë pasurinë që kisha’- tha e zonja.
Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka bërë një gjest që rrallë njerëzit e bëjnë- shkruan ‘Illyria’ gazeta sh...
A do të kthehen muxhahedinët nga Shqipëria në Iran?! Krimi nuk është njëri ‘i mirë’ tjetri ‘i keq’
  Ndryshimi i ‘klimës’ politike në Perëndim, ku politikat e kufijve të hapur dhe të ‘dyerve të shqyera’ të kryera nga elitat liberale majt...
Një kryetar Partie bën pjesë në komisionet ‘e virgjëra politikisht’ të Vettingut.
Aq sa pritet të shuhet vapa dhe thatësira e tmerrshme e kësaj vere, po me aq padurim pop pritet në popull edhe fillimi i efekteve të Vetingut të R...
VIGJILENCË: Holanda kishte dijeni mbi vezët e helmuara që vitin e kaluar, pohon Belgjika.
Belgjika ka akuzuar Holandën rreth rrezikut të mundshëm të vezëve të helmuara, që vitin e kaluar. Zyrtarët belg kanë pranuar se e morën vesh, n...
Terorizmi iranian po depërton në Shqipëri/ DASH
“Iran News Update”, duke iu referuar raportit të DASH, shkruan se Irani po e shton gjithnjë e më shumë praninë e tij dhe burimet në Europë, veçanë...
Vezë të prishura, pork vrasës, burger kali: Dështimi i Lëvizjes së Lirë të Ushqimit në Europë
Ndërsa media Britanike është bazuar në të ardhmen e mundshme të importit të ushqimit nga Shtetet e Bashkuara pas Brexit, një skandal i vërtetë i u...
Shpërthen armatimi i regjimit komunist në Përrenjas, pranë kufirit me Maqedoninë.
Disa mortaja dhe një granatë shpërthyen në një zonë që më parë ka shërbyer si repart ushtarak, në Përrenjas, afër kufirit me Maqedoninë. 15 hek...
Faqja 65 prej 83« E para...102030...6364656667...7080...E fundit »