Diploma të blera në universitetet shqiptare edhe nga parlamentarët italian
Gjatë ditës së sotme, kreu i Agjencisë Kombëtare kundër Korrupsionit në Itali, Raffaele Cantone duke folur me studentët e Universitetit të Firences ka...
Pa ujë spitalet e Tiranës. Gjendet zgjidhje qesharake
Ne Tirane po mungon uji i pijshem. Por mungesa e ujit ne spitalet publike te kryeqytetit ka marre pamje me dramatike. Sidomos situata e rënduar e furn...
Zbulohen firmat e Andrea Manos/ Ja si lindi kompania e kreut të PD-së në Korçë
Citynews ka denoncuar mjaft raste lidhur me një nga personazhet politike më të akuzuar në qytetin e Korçës dhe ai është kreu i PD-së së këtij qyteti,...
Pse u armatosën me kallashnikovë policët e Tiranës?
Shërbimi Informativ Shtetëror ka një listë të personave të dyshuar për akte të mundshme terroriste në Shqipëri. Masat antiterror që u morën pak ditë m...
Ja si u ndihmua Mark Frroku nga ish shefi i Interpolit!
Ish-shefi i Interpol Tirana, Artan Bajraktari dhe vartësja e tij Laureta Alla janë përgjegjës për vonesën e ekzekutimit të urdhër arrestit të Mark Frr...
Ja si u ndihmua Mark Frroku nga ish shefi i Interpolit!
Ish-shefi i Interpol Tirana, Artan Bajraktari dhe vartësja e tij Laureta Alla janë përgjegjës për vonesën e ekzekutimit të urdhër arrestit të Mark Frrokut. Gjykata vendosi se urdhëri për arrestimin e ...
Stuhi e shi në gjithë vendin, një person i vdekur në Dibër
Reshjet e shiut të shoqëruara me erëra të forta kanë përfshirë gjithë vendin prej mbrëmjes së djeshme.Ndërkohë u shënua dhe viktima e parë në Dibër. N...
Turqi, parandalohet vrasja e liderëve të G20 nga ISIS, sulmi me bomba në hotele
Shteti Islamik, që vrau 102 persona në Ankara me sulmet terroriste të njëpasnjëshme, kishte planifikuar disa të tjerë gjatë kohës kur në Antalia zhvil...
Kush ia theu karrigen Saimir Tahirit?
- “Incidenti teknologjik”, dhe një mesazh nga enturazhi i Metës? - Një rast i rrallë është regjistruar sot në sallën e seancave plenare. Karrigia ku ...
Berisha sinjal Amerikés: Arben Frroku nuk ka ikur në Kubë, e keni kétu
Vetëm dy dite pasi ambasadori i SHBA foli me tone konkrete se kriminelët lëvizin të lirë, duke përmendur edhe emrin e Arben  Frrokut, ish kryemin...
Faqja 93 prej 94« E para...102030...9091929394