Isa Sakja do të kthejë obeliskun me dy gishta në Kavajë.
(FOTO: Obelsiku i Demokracisë, Kavajë, që është zëvendësuar me nje obelisk tjetër)/ Isa Sakja është kryebashkiaku i ri i Kavajës, i cili fitoi ...
Deklarata e Dytë: “Basha Ik! Demokratët nuk të lejojnë!”
Vjen deklarata e dytë me rreth 100 emra nga grupi i përfaqësuesve politikë qëndrorë dhe lokalë të Partisë Demokratike që kërkojnë dorëheqjen e par...
MEDIA E KAPUR: Lindita Nikolla i paguan studimet jashtë shtetit djalit të Mero Bazes.
Një skandal tjetër është zbuluar në Ministrinë e Arsimit,  i kryer gjatë kohës që ministre ishte Lindita Nikolla. Ish-ministrja Nikolla, tashmë...
PS thotë se LSI e ka inskenuar vetë shpërthimin në zyrën e Durrësit
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes)/ Partia Socialiste ka hedhur dyshime se shpërthimi i ndodhur në një zyrë elektorale të LSI në Durrës është i...
Sot rrugët e Tiranës bllokohen përsëri; radha e Opozitës
Duke filluar nga ora 17:00 e ditës së sotme, disa segmente rrugore në Tiranë do të jenë të bllokuara për shkak të mitingut përmbyllës të Partisë D...
Krimi në Vlorë: Kur po i bënin atentat 40 vjeçarit, Elton Ismailit po i vinin tritol në makinë; në të njëjtën rrugicë.
Mbrëmë vonë, teksa kronikat e mediave raportonin për vrasjen e një 40 vjeçari pranë spitalit të Vlorës, shpërtheu një ‘bombë’. Në atë moment askus...
Nipi i diktatorit shqiptar rrezikon 13 vjet burg, kolumbianët- më shumë, nga 14 vjet secili
Prokuroria kërkoi gjithsej 126 vite burg për të akuzuarit në lidhje me laboratorin e kokainës në Xibrakë, gjithsej 9 vetë. 13 vjet burg janë kë...
Armatim në Elbasan, dyshohet për celulat e ISIS në rajon
  Një posedues armësh e municionesështë arrestuar në qytetin e Elbasanit pas një operacioni policor të koduar si "Dinamo". "Shefi" i trafikut ...
KUVENDI/ Topalli, e vetme kundërshtoi listën e Vettingut: ‘Këtu ka kamikazë politik të paktit Rama- Basha!’
  Pas tre vitesh betejë epike me segmente të politikës dhe gjyqësorit, reforma në drejtësi po merr trajtë përfundimtare. Në një seancë të ...
Në Shkodër nuk ka burg, por ka ‘burgaxhinj’ dhe nëpunës
Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi ka urdhëruar fillimin e një hetimi të plotë administrativ, për të sqaruar procesin e rekrutimit fiktiv të sta...
Faqja 95 prej 110« E para...102030...9394959697...100110...E fundit »