Sot në mëngjes humbëm Bujar Lakon, artistin e dashur.
  Sot në mëngjes, papritur, është ndarë nga jeta aktori Bujar Lako. Shkaku ka qenë një atak kardiak. Bujar Lako ka ndërruar jetë në mos...
Kili, pas tërmetit, po kërcënohet nga tsunami?!
(FOTO: Pamje nga pasojat e ërmetit të sotëm në ora 14:22 GMT) Një alarm për tsunami sapo është përhapur në Kili pasi një tërmet me magnitudë 7....
Doli parashikimi i meteorologëve: Mot i egër, stuhi dëbore dhe erëra të fuqishme në Shtetet e Bashkuara.
Stuhi dimërore po kërcënojnë pjesën më të madhe të Shteteve të Bashkuara. Ka reshje të dendura bore, shira dhe erëra të forta përgjatë fundjavës. ...
Alan Dershowitz: Trump bëri më të mirën në përpjekje për ta ndaluar Obamën në Rezolutën e OKB kundër Izraelit.
(FOTO: Alan Dershowitz) Alan Dershowitz, një studiues i njohur, autor librash dhe jurist i shquar në Shtetet e Bashkuara shkruan në Jerusalem P...
Turbullira në Tokën e Shenjtë. Netanyahu: Izraeli mund të rishikojë lidhjet me OKB.
(FOTO: Kryeministri i Izraelit, Benjamin Natanyahu)/ Izraeli do të rivlerësojë lidhjet e tij me Kombet e Bashkuara pas miratimit nga Këshilli i...
Një pasagjer bën si terrorist i IS në furgonin e linjës Tiranë-Vlorë/ VIDEO
(FOTO: Pamje nga stacioni i mikrobuzit të Vlorës- Arkiv) Makina e mbushur me pasagjerë që do të shkonin në Vlorë, u nis nga Tirana herët në mën...
Marjan Levanti ndodhet në “headlines”, më në fund tentoi vetvrasjen.
(FOTO: Marjan Levanti me gruan dhe dy fëmijët)/ I ndaluar nga Policia dhe i paraburgosur para dy ditësh, Marjan Levanti ka tentuar të vrasë vet...
Këto Krishtlindje, të parat pa Mbretëreshën; shkaku- një i ftohtë
    (FOTO: Anëtarë të familjes Mbretërore mbërrijnë në kishë pa Mbretëreshën)/ Mbretëresha e Anglisë nuk ka marrë pjesë në mesh...
Bie një avion rus në Detin e Zi. vdesin 64 artistë, 9 gazetarë 8 ushtarakë të lartë.
  Ekipet e shpëtimit po mbartin, sot 25 dhjetor 2016 në Sotchi, bagazhet dhe efektet personale të pasagjerëve të një avioni ushtarak rus q...
Pamela Geller: Ku ishte Princi Charles në vitin 2011 e 2012 kur zhdukeshin miliona kristian?!
(FOTO: Princi Charles i Wellsit) Pamela Geller iu përgjigj Princit Britanik të Wellsit, Charles për intervistën në BBC. Në intervistën e tij ai...