Reuters njofton për tre të vdekur në masakrën e Kalifornisë
Në nje lajm te ores 22.00 agjencia Reuters njofton për tre të vrare ne masakren e Kaliforine, SHBA. Pak më pare televizionet lokale kishin njoftuar pe...
 Masakër në Kaliforni të SHBA, 3 të armatosur vrasin 20 persona. 
Të shtëna me armë në një qendër trajtimi për personat me aftësi të kufizuara në Kaliforni, SHBA ku raportohet se kanë humbur jetën 20 persona. Ngjarja...
Mediat e huaja japin alarmin: Në Kosovë janë kthyer 120 xhihadistë!
Alessandra Benignetti“Il Giornale” Nëse ka shumë njerëz, dhe nga shumë anë, që tashmë i gjykojnë si të diskutueshme zgjedhjet e perëndimorëve në Libi,...
Rikthimi i mureve në Evropë
Nga Timothy Garton Ash Muret janë duke u rrikthyer në të gjithë Evropën. Në Hungari, ato kanë marrë formën fizike të rrojeve dhe gardheve me tela me g...
Basha: Pas 8 Dhjetorit nuk ndalen protestat për të rrëzuar qeverinë 
Kreu i PD-së, Lulzim Basha është shprehur se në 8 dhjetor do të nisë një protestë pa ndalim. Sipas kreut të PD-së, kjo datë ka simbolikën e saj, por ë...
Letra e nëndrejtorit të Burgjeve për Ramën/ Çfarë i shkruan për Saimir Allushin e 313-ës
Saimir Allushi, drejtori i burgut 313 në Tiranë, i dorëhequr pas raportimit të Lapsi.al se ai ishte një ish i dënuar, figuron edhe në një letër ankesë...
Kodheli në Prishtinë këshillon Kosovën. Krasniqi: Kush je ti që na mëson?
Ka shkaktuar reagime një deklaratë e ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli gjatë vizitës së saj zyrtare në Prishtinë këtë të martë. Kodheli u pyet për s...
Putini: Turqia mbron Kalifatin, Arabia Saudite dhe Katari e financojnë
Erdogani mbron ISIS-in, sepse nga xhihadistët blen naftën me gjysmë çmimi. Arabia Saudite dhe Katari, e financojnë përmes organizatave të bamirësisë. ...
John Kerry nesër në Kosovë, por ndalet vetëm në aeroport. Gazetarët mbahen larg takimit me Mustafën e Thaçin
Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton nesër Kosovën, por qëndrimi i tij do të jetë i shkurtër dhe takimet me kryeministrin Isa Mustafa dhe ...
Arrestohen 6 të rinj, vodhën miliona në bankomatë me një kartë amerikane
Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë urdhër ndalimi për disa persona, të dyshuar se kanë konsumuar veprën penale “Mashtrimi kompjuterik”, pasi, nëpërmjet k...
Faqja 1 009 prej 1 028« E para...102030...1 0071 0081 0091 0101 011...1 020...E fundit »