Ministri Tahiri sulmon Këshillin e Lartë të Drejtësisë
Edhe pse një ditë shumë e vështirë emergjencash pas përmbytjeve që ka pësuar gjithë vendi prej reshjeve të fundit, Ministri i Brendshëm, dinamizmin kryesor ia ka kushtuar një përgjigjeje në formën sul...
Reforma në Drejtësi/ Heshtje pas bisedimeve, por lumë presioni në zyrën e kryeministrit
L. Skiroi Pas 90 minuta bisedime mes Ilir Metës (kryetar i Kuvendit) dhe Edi Ramës, (kryeministër), menjeherë në zyrën e kryeministrit kanë trokitu...
Tusk i BE thotë se Brexit mund të jetë “fillimi i fundit” i civilizimin politik Perëndimor
Reuters/Yiannis Kourtoglou Në qoftë se britanikët votojnë për daljen nga Bashkimi Europian në referendumin e  23 Qershorit, ky mund të jetë fillimi i fundit për bllokun 28 kombesh dhe për civilizim...
Reshjet/ Emergjencat njoftojnë zonat më të vështira
  Mbrëmë, gjithë natën, reshjet kanë vërshuar në të gjithë vendin, me një intensitet shumë të lartë. Nga të gjitha anët vijnë informacione se ka përmbytje, bllokime nga ujërat e shumta, vës...
Pritet të deklarohet çfarë u tha në takimin Meta- Rama
L. Skiro Kësaj here, takimet rutinë mes kryeministrit Rama dhe kryetarit të Kuvendit, Meta, kanë pësuar një ndryshim të madh. E para dhe më e thjeshta, se takimi kësaj here u zhvillua ditëne  hë...
Këngëtarja Grimmie qëllohet me armë në skenë
  Këngëtarja  Christina Grimmie, e cila kishte konkurruar në programe televizive në Shtetëe e Bashkuara për “The Voice” vdiq pas plagëve të marra nga të shtëna me armë zjarri në Florida, sipas...
Mallakastër/ Zjarrfikësi shpëton vajzën nga 23 metro thellësi
  Një vajzë 26 vjeçare  në Mallakastër ka rrëshqitur  në një pus nafte 23 metra të thellë, por fatmirësisht ka shpëtuar falë ndërhyrjes së zjarrfikësve. Arta Bregasi, është shpëtuar  nga nd...
Skandali i përgjimeve/ Pajisja u përdor nga persona të pacertifikuar
  Prokuroria ka konstatuar se personat që janë marrë me pajisjen e përgjimit të ardhur nga Italia nuk kanë qenë të pajisur me certifikatë sigurie. Sipas ligjit, certifikata jepet nga Drejto...
Skandali i prgjimeve/ Haki Çako ka pranuar përgjimin
  Zbardhet vendimi i gjyqtarit Arjan Aliaj, që pezulloi nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako. Në këtë vendim, Aliaj ka përdorur disa argumente, referuar edhe materialit t...
Lensi është veshur me kostum shqiptar
Në Lens të Francës sot zhvillohet ndeshja e futbollit mes ekipit kombëtar shqiptar dhe ekipit të Zvicrës. Kronikanët që ndjekin këtë aktivitet, në kuadër të Euro 2016, dëshmojnë se dy ngjyrat, kuq ...