Skandali i përgjimeve/ Pajisja u përdor nga persona të pacertifikuar
  Prokuroria ka konstatuar se personat që janë marrë me pajisjen e përgjimit të ardhur nga Italia nuk kanë qenë të pajisur me certifikatë sigurie. Sipas ligjit, certifikata jepet nga Drejto...
Skandali i prgjimeve/ Haki Çako ka pranuar përgjimin
  Zbardhet vendimi i gjyqtarit Arjan Aliaj, që pezulloi nga detyra Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako. Në këtë vendim, Aliaj ka përdorur disa argumente, referuar edhe materialit t...
Lensi është veshur me kostum shqiptar
Në Lens të Francës sot zhvillohet ndeshja e futbollit mes ekipit kombëtar shqiptar dhe ekipit të Zvicrës. Kronikanët që ndjekin këtë aktivitet, në kuadër të Euro 2016, dëshmojnë se dy ngjyrat, kuq ...
Biletat për ndeshjen me Zvicrën përfundojnë në “treg të zi”Biletat për ndeshjen me Zvicrën përfundojnë në “treg të zi”
Edhe Euro 2016 kthehet në një burim për “treg të zi”. Megjithëse ndeshja mes ekipit kombëtar shqiptar dhe Zvicrës do të luhet në Lens te Francës, sot në ora 15.00, tregu i zi i biletave ka nisur të...
France-Rumani, nje triumf dramatik i vone
Dimitri Payet, me nje gol spektakolar i dha mbreme fitoren Frances mikpritese te Euro 2016, kunder Rumanise. Ndeshja e djeshme qe shenoi edhe hapjen e lojerave te Euro 2016, u zhvillua nen masa te fuq...
Ministri sulmon perseri gjyqtari
Ministri i Brendshem Tahiri, perseri sot ka sulmuar gjyqatrin Arjan Aliaj, i cili pak dite me pare urdheroi pezullimin nga detyra te drejtorit te Pergjithshem te Policise se Shtetit dhe dha masen me a...
Reforma në Drejtësi/ Meta fton Bashën, “takim me urgjencë”
  Kreytari i Kuvendit, Ilir Meta, gjatë një konference për mediat, briefly, ka njoftuar se fton në takim kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha me axhendë miratimin në Kuvend të reformë...
Skandali i përgjimeve/ Gjykata lë në arrest dy zyrtarët e Policisë
  Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest shtëpie për dy zyrtarët e Policisë së Shtetit të prezumuar si autorë ose persona që kanë dijeni për pajisjen e përgjimeve të paligjs...
Shkruan “Koha Jonë” / Gjatë Euro 2016, një ministër arrestohet në Shqipëri?!
Gazeta “Koha Jonë” shkruan sot  se prokuroria po bën gati dosjen e arrestimit të një ministri. Sipas kësaj gazete, arrestimi do të ndodhë gjatë ditëve të evropianit. “Prokuroria e Përgjithshme ësht...
Kuvendi korrigjon “trafikimin” në kalendarin parlamentar
Dje dhe sot, opozita ka reaguar ndaj një veprimi antiligjor të kryer në kalendarin e  punimeve 3- javore të Kuvendit, ku fshehurazi nga opozita, u fut...