Reagon Naço: Nuk kam lidhje me aferën e CEZ
Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka reaguar pas lajmit të publikuar që implikon atë dhe të afërm të tij në aferën “CEZ”. Lapsi.al botoi dëshminë e biznesmenit Venigjar Begaj që akuzonte Naçon për shka...
Një tjetër aferë korruptive dyshohet që është bërë me kompaninë CEZ
Afera përfshinë biznesmen, ministra e deputet. Venigjar Begaj është biznesmeni që ka denoncuar në prokurori shkatërrimin e biznesit të tij nga ndërprerja e një kontrate me CEZ-in si pasojë e ndërhyrje...
“Provë” e re për azil: Kam qenë komunist!
Një familje shqiptare në Islandë ka gjetur një mënyrë tjetër për të përfituar azil politik. Ndërkohë që shumë shqiptarë kthehen çdo muaj nga vendet e BE-së, pasi kërkojnë azil ekonomik, Hasan Telati i...
Cilët janë 7 të arrestuarit në laboratorin e drogës në Durrës.
Policia e Qarkut Durrës ka publikuar emrat e 7 personave të arrestuar sot në flagrancë në një laborator droge të ngritur në vilën e 34-vjeçarit Valter Pashollari në Durrës. Ata janë: Iqmet Pasholla...
Presidenti Nishani përplaset me kryeprokurorin Llalla
Presidenti Bujar Nishani nuk ka dekretuar katër prokurorët shtesë të strukturës antikorrupsion në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, të cilët u emëruan n...
Faqja 1 195 prej 1 195« E para...102030...1 1911 1921 1931 1941 195