Në qeveri nuk ka më legalë
Nga Frrok Çupi Thuajse shumica e njerëzve që merren me "sportin" e politikës, tani i kanë kthyer sytë andej nga loja brenda qeverisë.  Qeveria tërhoqi vëmendjen, fillimisht, me idenë e grupimit...
Tiranë / Në 77 rrugë qytetarët do të paguajnë për të parkuar makinën
Bashkia e Tiranës ka vendosur që qytetarët duhet të paguajnë për të parkuar makinën në 71 rrugë të qytetit.Bashkia e Tiranës ka hartuar një projektvendim ku parkimi do të jetë me pagesë. Tarifat vario...
Pse u nda Floriana Garo nga milioneri Ngjela 
Kryelajmi i mediave rozë këto ditë ka qenë ndarja e bukuroshes së motit, Floriana Garo, me të fejuarin e saj milioner, Tedi Ngjela. Asnjë nga palët n...
Trafikanti shqiptar arrestohet teksa flinte, në Britani
Policia britanike ka shkatërruar një bandë të trafikut të kokainës, e cila drejtohej nga një shtetas shqiptar, Fatos Hasa, 32-vjec. Ky i fundit kishte një lokal të njohur nate në Kardif, “Lab 22”, ku ...
Shqipëria nuk do të Rilindë, por do të pastrohet
Në kulmin e akuzave të medias dhe opozitës për tendera të dyshimtë dhe konçensione milionësh, kryeministri Rama zbret në bazë për të ndërmarrë një fushatë , që do t’i tregojë qytetarëve arritjet e qev...
Zagani publikon emrat e pilotëve shqiptarë që transportojnë drogë 
Mbrëmjen e djeshme gjatë emisionit “opinion”në Tv Klan, u bënë publik emrat e 12 pilotëve të dyshuar ssi të përfshirë në trafik droge. Emrat janë bërë publikë nga ish-shefi i Antidrogës së Fierit, Dr...
12 trafikantë mund të lirohen pas djegies sé provave
Një ditë më parë Lapsi.al publikoi fotot e para nga brenda Laboratorit të Kriminalistikës pas rënies së zjarrit.Sot të tjera foto të siguruara nga ABC News tregojnë pasojat e flakëve që përfshinë këtë...
Tenderin për radarët e vëzhgimit të bregdetit e fiton një … dyqan celularësh
Auditimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit në Ministrinë e Mbrojtjes ka zbuluar detaje të padëgjuara më parë në kryerjen e tenderave nga kjo ministri. Në ministrinë e drejtuar nga Mimi Kodheli, gjigant...
Në spiatal, ku blihet vdekja
1. «Zonjë, dyshojmë se keni shenja kancerogjene në qafë të mitrës. Duke qenë se mjeku ynë nga Shkupi është në Prishtinë, ju sugjerojmë që të bëheni operacion sa më parë që të jetë e mundur! Operacion...
Tetori, azilkërkuesit shqiptarë në Gjermani, të dytët pas sirianëve
4680 shqiptarë kërkuan azil politik në Gjermani vetëm për muajin tetor. Fluksi ka rënë lehtë, por shifrat mbeten alarmante. Shqiptarët renditen përsë...
Faqja 1 251 prej 1 253« E para...102030...1 2491 2501 2511 2521 253