Thumana u jep sot lamtumirën 24 njerëzve që humbën jetën në rrënojat e tërmetit
  Sot do të përcillen për në banesën e fundit të gjithë ata që humbën jetën nën rrënojat e tërmetit shkatërrues së të martës në Thumanë. ...
Diena Karanxha ndenji 12 orë e përqafuar me të bijën poshtë rrënojave.
“Mos më nxirrni, më lini të vdes këtu”, këto ishin fjalët e Diena Karanxhës (Meçe) në momentin kur ekipi i kërkim-shpëtimit po kryente gërmimet e ...
Macron po sponsorizon terrorizmin!- thotë Turqia.
(Ministri i Jashtem i Turqise,  Mevlut Cavusoglu dha pergjigje te forte ndaj komenteve te zotit Macron) Ministri i Jashtëm i Turqisë ka akuzuar...
Nëna dhe tre fëmijët e familjes Lala nxirren të pajetë nga rrënojat. Tani 47 viktima dhe 790 të plagosur.
Pllakos tragjedia për familjen Lala në zonën e ish-Kënetës në Durrës,  nga kjo familje janë nxjerrë trupat e pajetë të katër personave. Në rrënoja...
Mike Pompeo: ‘Edhe tani, si në kohë të tjera të vështira, jemi në krah të miqve në Shqipëri’.
Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka shpërndarë një deklaratë ku me rastin e Festës së Pavarësisë,  ngushëllon Shqipërinë për pasojat e rën...
Kompania “Gener 2” do të ndërtojë 20 apartamente në Thumanë
  Kompania “Gener 2” vendosi t’i përgjigjet thirrjes për ndihmë në këto momente të vështira që po kalon vendi si pasojë e goditjeve nga të...
Numri shkon në 42; edhe një tjetër i pajetë nga gërmadhat prej familjes Lala
Shkon në 42 numri i viktimave nga tërmeti 6.4 ballë i së martës. Minutat e fundit është nxjerrë nga rrënojat vilës së shembur te zona e Ish-Kën...
Sizmologu: Pasgoditjet e tërmetit janë normale dhe të parrezikshme
Sizmologu Rrapo Ormeni, në një lidhje telefonike me A2, ka deklaruar se “pasgoditjet kanë vijuar, por po bie frekuenca e tyre”. “Nga ecuria e a...
REFLEKTIM PËR DITËN E FLAMURIT NË GJYSËM SHTIZË
  Nga: Astrit Patozi/ Me ndonjë përjashtim të rrallë, që e përforcon rregullin, ne po e kalojmë pozitivisht testin e solidaritetit në fatke...
Kryeministri Rama: ‘Ju lutem mos dërgoni më ndihma. ’.
“Ju lutem mos dërgoni më ndihma ushqimore dhe rroba”, shkruan kryeministri i vendit, Edi Rama në rrjetin social “Facebook”. Duke i falënderuar ...
Faqja 50 prej 1 027« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »