Para se të vdesë gjigandi
  Frrok Çupi Kam marrë hua një fjalë nga pezhorativi banal i disa udhëheqësve politik që kanë fjalor vetëm disa fjalë; këta i thonë njëri- tjetr...
Si do të përdoret në mënyrë të përbashkët Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe Serbia?
Koment nga 'Radio Evropa e Lirë'/  Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje për normalizim ekonomik në Shtëpinë e Bardhë, në kuadër të së ...
Një grua nga Tirana në rekrutim për terroristët e ISIS, e shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet po në Tiranë
Policia e Shtetit bën me dije se në bashkëpunim me autoritetet italian, Interpolin dhe Drejtorinë e Antiterrorit, ka vënë në pranga një 43 vje...
Sot, 5 shtator, dita e shenjtërimit të Nënë Terezes/ Ambasada e SHBA: ‘Bamirësia zbut ndikimet negative të krizave’.
Ambasada e SHBA në Tiranë kujton ditën e shenjtërimit të Nënë Terezës, duke theksuar mes të tjerash se “Bamirësia zbut ndikimet negative të krizav...
Kjo grirja e sallatës në Tiranë rreth asaj që ndodhi në Uashington…
Nga Denis Dyrnjaja Kjo grirja e sallatës tani, sidomos në Tiranë për atë ndodhi në Washington të përzien barkun. Të gjithë ata që sulmuan Tr...
Haradinaj nuk e pranon marrëveshjen dhe thotë ‘dal nga qveria’, pas pak e pranon dhe uron për marrëveshjen.
Ish kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj, ka shprehur zemerim te madh sapo ka marre vesh se u nenshkrua marreveshja Kosove- Serbi edhe me ujem...
Marrëveshja Kosovë- Serbi/ Ambasadorja amerikane në Shqipëri: Hap i madh përpara për paqen dhe prosperitetin në Ballkanin Perëndimor
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka vlerësuar dhe përshëndetur marrëveshjen e nënshkruar sot mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bard...
Bacë u kry! U bë realitet mini- Shengeni, i mallkuari i ‘patriotëve’ shqiptarë- shkatërrimtarë të stabilitetit dhe prosperitetit
  KOMENT/ Marreveshja mes Kosoves dhe Serbise, e nenshkruar ne prani te presidentit amerikan Trump, ne Shtepine e Bardhe, percakton fjal pe...
Ky është teksti i plotë marrëveshjes Kosovë – Serbi, nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë
  Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. Gazeta Express ka siguruar përmbajtjen e kësaj marrëve...
Presidenti Trump, pas nënshkrimit të marrëveshjes, paralajmëron vizitë në Kosovë dhe Serbi
Presidenti amerikan, Donald Trump pas nënshkrimit të marrëveshjeve me Kosovën dhe Serbinë ka paralajmëruar vizitë në të dyja shtetet. Serbia dh...
Faqja 50 prej 1 220« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »