Shtypi i huaj e krahason protestën e Tiranës me protestën në Rumani.
Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Një prej tyre, Notizie Geopolitiche shkruan se shqiptarët...
Pence: Shtetet e Bashkuara ‘e palëkundur” në mbështetjen e aleatëve në NATO.
  (FOTO: Angela merkel dhe Mike Pence)/ Shtetet e Bashkuara do të jetë e “palëkundur” në mbështetjen  për Nato-n- tha zëvendës- preside...
Një grup kriminelësh e administrojnë Kosovën që nga paslufta*.
Veton Surroi/ Publicisti kosovar Veton Surroi thotë për gazetën zvicerane «Neue Zürcher Zeitung» (NZZ) se vetëm një front i gjerë popullor i pa...
Berisha flet për “500 mijë” protestues. Rilindjen e quan “Rivdekje”.
"Mbi 500 mijë në funeralin e Rivdekjes." kështu ka postuar në faqen e tij  në facebook ish kryeministri Sali Berisha duke treguar, sipas tij, numr...
Berisha: Rama nuk kthehet më në pushtet
Protestuesit janë ulur në shesh. Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron: Revolucioni demokratik filloi. Do vijojmë të qëndrojmë në shesh. Nuk e lë...
Basha konfirmon vullnetin e protestuesve: Do të qëndrojmë këtu me ditë e me muaj!
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka konfirmuar vendimin për të mos lëvizur nga sheshi deri në ngritjen e një qeveri teknike. Basha: Do...
Bomba të motit godasin fort Kaliforninë.
Një nga stuhitë më të fuqishme në shumë vite ka goditur si një “bombë e motit” duke vrarëdy persona. Qindra shtëpi janë evakuuar nga frika e rr...
Protestuesit po vendosin çadra në shesh. “kjo është shtëpia jonë e re!”
Me motivin se nuk largohen nga sheshi pa largimin e qeverisë, protestuesit kanë vendosur të qëndrojnë në shesh. Të rinjtë protestues po ngrenë çad...
Lulzim Basha: Jam gati t’ju udhëheq. A jeni gati të luftojmë për Shqipërinë? Protestuesit brohorasin: “Po!”
Sapo ka përfunduar fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha në protestën e madhe popullore që ka përfshirë mbarë vendin dhe është “strehuar” në kryeq...
Gruaja vret burrin, më pas veten, në Pogradec
  Një krim i rëndë në familje ka ndodhur në fshatin Velçan në Pogradec. Dy trupa të pajetë janë gjendur në një kasolle  dhe pas kësaj është zb...
Faqja 837 prej 1 066« E para...102030...835836837838839...850860870...E fundit »