Ndahet nga jeta Todi Janku, legjenda shqiptare e boksit.
Sot është ndarë nga jeta Todi Janku, boksieri shqiptar i pashoq. Sporti i boksit kishte fatin që kishte Todin, dhe Todi kishte lindur për këtë spo...
Lungomare Vlorë/ Një kamion betonierë aksidenton për vdekje qytetarin me biçikletë.
Një qytetar që lëvizte me biçikletë në zonën  e Skelës në Vlorë ka mbetur i vdekur në vend pasi u përplas nga një betoniere. Ai ishte në moshën rr...
Tony Blair bën thirrje: ‘Ngrihuni!’ kundër Brexit!.
Ish kryeministri Tony Blair ka bërë thirrje para britanikëve mbështetës të BE kundër Brexit që të “ngrihen” kundër Brexit gjatë një fjalimi të mba...
Po ndryshojnë gjëra të mëdha, protestës i dihet vetëm fillimi/ Deklaron PD
Mbi protestën e nesërme reagoi edhe Partia Demokratike, duke theksuar se nuk ka orar të përcaktuar për përfundimin e protestës. PD hedh poshtë ...
Rama – një shpërfillës i Rugovës; tani i bën homazhe te varri dhe lajkaton për pushtet
Kryeministri i Shqipërisë  Edi Rama ka bërë sot homazhe te varri i Presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë. Rama ka nisur ta rishikojë qasjen e ti...
Skandali me OKB në Tiranë/ Mediat italiane: Këtu blihet titulli diplomatik i OKB-së.
Emisioni investigativ italian “Strisca la notizia” në puntatën e transmetuar në mbrëmjen e datës 16 shkurt, ka zbuluar me anë të gazetarëve të saj...
Për protestën e 18 Shkurtit: Nuk do të kuptoja nëse dikush nuk del në shesh!.
  Andis Harasani/ Është gjithnjë lajm i mire kur dëgjon për proteste te opozitës. Kushdo qeveri, dhe ajo me e mira, ka nevoje për opozi...
Selia e qeverisë mbulohet nga skelat për gjithë natën; frikë apo provokim ndaj protestës popullore?!
(FOTO: Si ishte dje selia e Kryeministrisë. Shihni më poshtë si u zgjua sot)/ Sot në mëngjes porta kryesore e selisë së Qeverisë u zbardh e mbu...
Marinë Le Pen do të shokojë botën me fitoren trullosëse si Presidente e Francës/ Sipas Leonie Hill Capital.
(FOTO: Marine Le Pen)/ Kompania e investimeve të programeve inteligjente kompiuterike “Leonie Hill Capital” ka parashikuar se Marine Le Pen e F...
Donald Trump e mund Elizabeth Warren në zgjedhjet hipotetike të vitit 2020/ Poll
Presidenti Donald Trump mund Senatoren Demokrate të Massachusetts,  Elizabeth Warren në zgjedhjet presidenciale hipotetike të vitit 2020. Rezultat...
Faqja 839 prej 1 066« E para...102030...837838839840841...850860870...E fundit »