Banorët grevistë të Zharrëzit do kalojnë natën jashtë, te porta e Ministrisë. VIDEO
(FOTO: Banorët grevistë të Zharrzës po klojnë natën jashtë para zyrave të Ministrisë)/ Pas udhëtimit në këmbë nga Zharrëzi- Fier në Tiranë, ban...
Demokratët Amerikan zgjodhën Tom Perez si kryetar në misionin “e frikshëm” për të ringritur Partinë Demokrate.
  (FOTO: Tom Perez, kryetari i ri i Partisë Demokrate)/ Demokratët e Shteteve të Bashkuara zgjodhën ish sekretarin për Punë, Tom Perez ...
Pagesat për Guantanamo-n mund të kenë shkuar për të financuar mbështetësit e Jihadi John.
Pyetja që ngrihet është nëse organizatat e “Cage” kanë qenë të paguara indirekt nga taksapaguesit përmes  donacioneve që ua kanë dhënë dorazi të n...
Bosi i BBC që i dha platformën ekstremistëve Islamik, emërohet shef i Religjionit në BBC
(FOTO: Fatima Salaria)/ Një editor i BBC i zgjedhur nga simpatizantët e Shtetit Islamik për krijimin e një dokumentari, është emëruar si shef i...
Ashley Judd: Më mirë të më përdhunojnë se Donald Trump të jetë president.
Aktorja dhe aktivistja Majtise Ashley Judd tha se “tragjedia” e zgjedhjes së Donald Trump si president i Amerikës, është shumë më keq se një ekspe...
Grevistët e Zharrzës nuk pranojnë kryetarin e Opozitës, Basha.
  (FOTO: Lulzim Basha mes grevistëve të urisë së Zharrëzës protestojnë para Ministrisë së Energjitikës)/ Grevistët e Zharrzës në Fier, ...
Policia nxit tension politik, kallëzon penalisht kryetarin e opozitës që ndodhet në protestë
Pritet që akti i sotëm i Policisë së Tiranës të ngjallë tension politik mes Opozitës në protestë anti- qeveritare dhe qeverisë nga e cila kërkohet...
Dita e tetë e protestës: Basha: Kjo është luftë pa kthim, do ta fitojmë
Në ditën e 8 të protestës, kreu demokrat Lulzim Basha deklaroi së kjo është një luftë nga e cila do të kthehen vetëm me fitore. Sipas tij, një gru...
Grevistët e Zharrëzës mbërrijnë në Tiranë; të vuajturit në Ministri, jo Ministria te të vuajturit.
Udhëtimi  i grevistëve ka përfunduar; ata kanë mbërritur duke ecur më këmbë nga Fieri në Tiranë për tre ditë. Grevistët u mblodhën para Ministrisë...
Prapë vdekje në aksidente në të njëjtin aks Gjirokastër – Kakavijë. Dy persona humbën jetën në Grapsh.
  Dy persona kanë humbur jetën në fshatin Grapsh të Gjirokastrës nga një aksident automobilistik. Njëri është drejtuesi i mjetit A.N. dhe ...
Faqja 840 prej 1 077« E para...102030...838839840841842...850860870...E fundit »