Mesnatën e kaluar kapet një bandë prostitucioni në Tiranë. VIDEO.
Një operacion i Policisë i koduar “Free Time” kishte pikasur pjesën më të madhe të personave që ushtronin prostitucion si dhe vendin ku zhvillohej...
Google ofron mjete për ruajtjen e sigurisë së zgjedhjeve
  Një organizatë e anëtarësuar në Google ka ofruar mjete dhe rrugë me të cilat organizatat e reja dhe site-t e  zgjedhjeve mund të ruajnë ...
Basha t’u tregojë gjithçka Amerikanëve!
  Sarkazëm nga: Ylli Dylgjeri/ Nëse Rama doli lakuriq në plazh, aty ku edhe dilet, Basha duhet t’u dalë lakuriq amerikanëve!!! Tu tregoj...
Sekretari i Shtetit, Tillerson, nuk do të jetë në takimin e ministrave të NATO-s
(FOTO: Rex Tillerson i ka mbyllur lidhjet me qeverinë e Rusisë, qëkurse ishte CEO i Exxon Mobil)/ Sekretari i Shtetit i SHBA-së, Rex Tillerson,...
Ministri i Brendshëm i Francës, Bruno Le Roux jep dorëheqjen pas një hetimi për “favorizim”.
(FOTO: Bruno Le Roux tha se nuk donte që hetimi të minonte punën e qeverisë)/ BBC njofton se Ministri i brendshëm i Francës, Bruno Le Roux ka d...
Pandeli Majko thotë se edhe me qeveri teknike “ne do t’i blejmë votat”
(FOTO: Deputeti socialist, Majko)  Ish kryeministri Socialist dhe tani deputet i PS, Pandeli Majko, ka deklaruar sot me mburrje se “votat do t’...
BE thotë se mund të detyrojnë të gjithë anëtarët, përfshi Poloninë, që të marrin emigrantë.
Komisioneri për emigracionin i Bashkimit Europian tha se ka mundësi për të gjithë shtetet anëtare të BE të pajtohen me programin e shpërndarjes  s...
Presidenti i BE, Tusk, akuzohet se ka punuar me Putin kundër Polonisë
Ministria e Mbrojtjes e Polonisë akuzoi presidentin e Këshillit të Evropës, Donald Tusk, se po bashkëpunon me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin...
Rrëzohen batuta, në anën tjetër maten peshat
Nga: Laert Skiro/ Çadra e protestuesve në Bulevardin e Madh të Tiranës tashmë ka marrë kuptimin e balancueses mes asaj që po ndodh në politikën...
Liderët e BE mblidhen si hije.
  Frrok Çupi/ Deri dje ishin 28, ditën e Shtunë kur të mblidhen në Romë për të festuar 60 vjetorin e BE, në Hollin ‘Horatii dhe Curiatii’, ...
Faqja 900 prej 1 160« E para...102030...898899900901902...910920930...E fundit »