Në Tale të Lezhës digjet një bar- restaurant; ishte pronë e kryetarit të PD. VIDEO
(FOTO: Pamje nga ndërtime private në plazhin e Tales)/ Mbrëmë, gjatë natës, një bar- restaurant në bregdetin e Tales- Lezhë, është shkrumbuar n...
Rudy Giuliani thotë se Trump do të na kthejë te liria e shtypit. VIDEO
  (FOTO: Donald Trump dhe Rudy Giuliani)/ Rudy Giuliani u shfaq në “Sean Hannity show” të  “Fox News” ditën e Enjte në mbrëmje dhe e çm...
Përsëri lot në Shtëpinë e Bardhë: Obama dekoron Joe Biden dhe e quan “luan” të historisë.
Presidenti Barack Obama dekoroi zëvendës- presidentin Joe Biden ditën e  Enjte me Medaljen Presidenciale të Lirisë, nderi më i lartë kombëtar. Eve...
Nicole Kidman thotë se “është koha” të gjithë Amerikanët të fillojnë të mbështesin Donald Trump. VIDEO
  (FOTO: Nicole Kidman arrin nw "74th Annual Golden Globe" të Dielë)/ Aktorja  fituese e Çmimit Oscar, e cila ka shtetësi të dyfishtë (...
“Snow Men”. Policia edhe kësaj here zgjedh kode në gjuhën angleze. Pse? VIDEO
Nga: Veritas.com.al/ Siç është vënë re, prej kohësh Policia zgjedh gjuhën angleze për të koduar aksionet e saj. Por edhe kësaj here kur aksioni...
Ministria e Shëndetësisë njofton viktimën e katërt të gripit
(FOTO: Pamje nga spitali "Shefqet Ndroqi")/ Pacienti S.K, 76 vjeç, i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi” ka ndërruar jetë për shkak të virusit...
Ilir Meta lobon për një ftesë në Inaugurimin e Donald Trump.
(FOTO: Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi)/ Nga Besar Likmeta/ BIRN Marrëveshja e nënshkruar mes LSI dhe McKeon Group, një kopje e së cilës disp...
U nda nga jeta Anita Take.
  (FOTO: Këngëtarja Anita Take)/ Në moshën 83  vjeçare, këngëtarja e mirënjohur, Anita Take, u nda nga jeta sot pasdite. Anita iu ku...
Departamenti i Drejtësisë do të sjellë përsëri vendimin e FBI për gjykim.
Siç sapo njofton Reuters, Departamenti i Drejtësisë do të ushtrojë kontroll nëse vendimi i FBI mbi akuzën ndaj Clinton për emailet e Deprtamentit ...
Senatorët Ted Cruz dhe Lindsly Graham pr anulimin e fondeve ndaj UN.
(FOTO: Senatorët Cruz dhe Graham)/ Senatorët Graham dhe Cruz kanë vënë në tavolinë masa të tjera që, nëse Kombet e Bashkuara nuk anulon rezolut...
Faqja 943 prej 1 137« E para...102030...941942943944945...950960970...E fundit »