Vritet ambasadori i dytë brenda pak ditësh; tani ambasadori i Greqisë.
  (FOTO: Qirjakos Amiridhis, ambasador i Greqisë në Brazzil)/ Agjencitë e lajmeve, para dy tre ditësh dhanë lajmin se “është zhdukur” a...
Kur politika flet për një gjë, hajdutët e bëjnë për gjënë e vet.
Më duket se kështu ka ndodhur me një kazino në zonën e Zogut të Zi. Aty kanë hyrë hajdutët, të armatosur dhe kanë kryer një grabitje. Kanë marrë g...
2017- vit i Rebelimit.
  Frrok Çupi/ Çudi fjala “rebelim”?!... Po pse?!  Po sikur me 31 dhjetor 2017, shumë nga këto që kemi sot rrotull, të mos jenë më, ose të j...
Drogë Shukriu, drogë Elvisi… Ku është problemi?! Eëë!
Nga Laert Skiro/ Me drogë u kap Shukriu, me drogë u kap edhe Elvisi; madje me të njëjtën lloj droge. Po ku është problemi, ëëë?! Duket sikur...
Vdes në moshën 83 vjeçare William Salice, shpikësi i vezës Kinder Surprise
    William Salice e shpiku Kinder Surprise në vitin 1970 për t’iu kundërvënë karakterit stinor të vezëve të pashkëve prej çokolla...
I KA PIRATUAR ME TË VËRTETË RUSIA ZGJEDHJET AMERIKANE?
(FOTO: Presidenti i Rusisë, Putin dhe presidenti i SHBA, Obama)/   Sipas AFP/ Qeveria e SHBA e akuzoi Kremlinin se është përpjekur t...
Trump thotë se fjalimin e Inaugurimit do ta shkruajë vetë.
(Presidenti i zgjedhur Trump, Melania dhe djali i tyre, dje në Florida club)/ Presidenti i zgjedhur, Donald Trump iu tha vizitorëve në “Florida...
Sulmet kibernetike në shërbim të pasigurisë politike – E ka radhën Evropa?
  (Foto: Presidenti Vladimir Putin gjatë një konference për shtyp, më 28 dhjetor 2016, në Kremlin, Moskë).   Vëzhgues të shumtë...
SHBA: Apel aleatëve për ta rikthyer Rusinë “në rrugën e drejtë”
 (Foto: Donald Trump dhe Barack Obama më 10 nëntor 2016 në Shtëpinë e Bardhë, në Uashington)/ Barack Obama ka bërë thirrje për një lloj bashkim...
Shërbimet e fshehta të Rusisë nën sulm.
  (Foto: Selia e FSB-së, shërbimet e fshehta ruse, Moskë)   Shërbimet e inteligjencës ruse, GRU dhe FSB janë subjekt i sanksion...
Faqja 961 prej 1 141« E para...102030...959960961962963...970980990...E fundit »