Qeveria rrit sërish taksat me 1.8 miliardë lekë
Qeveria ka dërguar në parlament paketën e plotë fiskale për vitin e ardhshëm e cila sjell ndryshime të rëndësishme në sistemin tatimor duke rritur tak...
Deputetët shqiptarë i frikësohen ndonjë sulmi si në Kosovë
- Masa ekstreme në Kuvend -  Frika ka zënë edhe deputetët e Kuvendit të Shqipërinë. Gjatë ditës së sotme deputetët janë mbledhur në seancën par...
Kush ia theu karrigen Saimir Tahirit?
- “Incidenti teknologjik”, dhe një mesazh nga enturazhi i Metës? - Një rast i rrallë është regjistruar sot në sallën e seancave plenare. Karrigia ku ...
Pse ky takim incognita Rama-Erdogan?
Frrok Çupi Dje, papritur u zhduk kryeministri Edi Rama. Sapo ishte, menjëherë nuk u pa më. Zhvillohej edhe seanca Parlamentare, por kryeministri nuk ...
Alarm për bombë te TEG
Një telefonatë anonime ka lajmëruar se në qendrën tregtare TEG është vendosur një bombë. Menjëherë pas këtij alarmi, policia ka shkuar menjëherë në v...
Flakë në Prishtinë.Është burgosur deputetja e opozitës
Protestuesit e opozitës i kanë vënë flakën disa prej autoveturave që gjenden në oborrin e Universitetit të Prishtinës, koshave të mbeturinave, si dhe ...
Frika për terrorizëm, dyfishohet policia në rrugët e Tiranës
Informacionet për akte terroriste alarmojnë policinë e Tiranës.  Forcat e rendit kanë marrë urdhër të jenë në gadishmëri të plotë ditën e sotme....
Tension në Prishtinë. Thaçi anulon vizitën në SHBA
Organi Ekzekutiv i Kombeve të Bashkuara do të diskutojë dhe debatojë sot në Nju York për raportin tremujor të Sekretarit të Përgjithshëm dhe për zhvil...
Berisha sinjal Amerikés: Arben Frroku nuk ka ikur në Kubë, e keni kétu
Vetëm dy dite pasi ambasadori i SHBA foli me tone konkrete se kriminelët lëvizin të lirë, duke përmendur edhe emrin e Arben  Frrokut, ish kryemin...
SHISH informacione për sulme të mundshme terroriste në Tiranë 
Siguria në institucionet shtetërore është rritur së tepërmi pas sulmeve terroriste që ndodhën në Paris më 13 nëntor, si dhe pas kërcënimeve me të cila...
Faqja 961 prej 968« E para...102030...959960961962963...E fundit »