Trajtimi me steroid me dozë të ulët u përshëndet si përparim i madh në luftimin e koronavirusit
PENNY STARR Trajtimi me steroidin Daxamethasone me dozë të ulët mund të jetë një përparim i madh në betejën kundër koronavirusit, sipas ekspert...
Bie numri i të infektuarve me COVID në Shqipëri, dje 86, sot 50 raste pozitive në 24 orët e fundit
Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 50 raste pozitive me koronavirus. Një ditë më parë, në vendin tonë u shënua numri rekord i të infe...
Rama: Nuk do mbyllemi/ “Ndalohen grumbullimet. Do të ndërhyjë policia”
Numri rekord shënuar sot me të prekurit pozitiv nga Covid 19 detyroi Kryeministrin Edi Rama të përcjellë një mesazh nga ku tha se nuk vazhdohe...
Rastet e koronavirusit në SH.B.A tejkalojnë 2 Milion
Rastet e koronavirusit në SH.B.A tejkalojnë 2 Milion, pik në shumë zona, ndërsa në Evropë bien, thotë CDC Rastet e konfirmuara të koronavirusit k...
COVID19/ Rekord trishtues i rasteve me infeksion
  82 raste në vend në 24 orët e fundit me covid-19 janë konfirmuar, siç Top Channel raportoi më herët. Kjo është shifra më e lartë që vend...
Koronavirusi/ mutacioni Evropian është dhjetë herë më infektues dhe dominant
Shkencëtarët nga Instituti i Kërkimeve Scripps në Florida kanë publikuar një studim, ende të pabotuar, i cili tregon një mutacion të mundshëm sinj...
COVID19/Ndërron jetë një tjetër pacient; Spitali Infektiv me 8 në terapi intensive dhe 2 të intubuar.
Ndërron jetë një tjetër pacient me koronavirus, duke e çuar në 37 numrin total të viktimave në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë raporton se k...
COVID19/ Përdorimi i gjerë i maskave të fytyrës mund të kontrollojë valën e dytë
Nga Ralph Ellis 15 qershor 2020 - Veshja gjerësisht e maskave të fytyrës - madje edhe ato të bëra ne shtëpi - mund të shkojë shumë përpara drej...
Covid i merr terren qytetarisë, dje 46 të prekur, sot 11 më shumë- 57. Ku shkojmë kështu?
  KOMENT Ku po shkojme me kete perhapje te infeksionit me Covid? SA shume njerez nuk besojne se ka virus. Por shume prej tyre bien ...
“I dyshuari për Covid u ul në restorant dhe priste përgjigjen”/ Daja: Këto janë të rrezikshme!
Specialistja e Institutit të Shëndetit Publik, Rovena Daja ka deklaruar për “Abc e mëngjesit” se qytetarët nuk respektojnë masat për COVID-19. Ajo tre...
Faqja 9 prej 61« E para...7891011...203040...E fundit »