30 qershori, zgjedhjet: deri sot 43 parti, 9 të opozitës
Deri më sot janë regjsitruar për zgjedhjet e qershorit 343 subjekte politike, mes tëcilave 9 parti opozitare. 35 janë regjistruar në KQZ ndërsa 8 ...
Ambasadorja gjermane i bën thirrje opozitës që të shkojë në zgjedhje
Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Susanne Schütz u ka bërë sërish thirrje partive të opozitës që të marrin pjesë në zgjedhje. “U bëj thirrj...
OSBE PARASHIKON ZGJEDHJE ‘TË NJOHURA’ EDHE PA OPOZITËN QË ISHTE
Teksa opozita po shkon drejt bojkotit të zgjedhjeve vendore të 30 qershorit, ambasadori i OSDE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, ka folur për njohjen...
Rama në Kuvend: Në maj 2017 opozitës i dhamë çfarë kërkoi, dhe prapë humbi.
Pas deklaratës së kryetarit të PD, Basha, se duam bashkëpunim me PS 'por pa Ramën', kryeministri dhe kryetar i PS, Edi Rama ka evokuar në seancë p...
Asambleja e PS-Tiranë, Veliaj i vetmi kandidat. Rama: Ne në zgjedhje, edhe pa opozitën.
Kryeministri,  njëkohësisht kreu i PS, Edi Rama ka mbledhur Asamblenë e Partisë Socialiste në Tiranë tek Katedralja e Kishës Ortodokse, për të dis...
OSBE, Wilton: Në 2017 pati shit-blerje votash, por nuk ndikoi rezultatin.
Robert Wilton, zëvendës ambasador i OSBE në Shqipëri, pranon se në vitin 2017 ka patur shit-blerje votash, por jo në atë masë sa të ndikohej rezul...
Meta, ftesë për në votime në 30 qershor 2019
Presidenti i Republikës, Meta dekretoi datën e zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore Zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore do të zhv...
‘Gropa’ elektorale e PD 2017 është më e thellë se humbja e shpallur.
  Në zgjedhjet e 25 qershorit, Partia Demokratike mori 453,902 vota, ose 28.7% të totalit, duke shënuar dobësim në vlerën minus 2.11%. ...
Kandidati i PD, Isa Sakja, fiton Bashkinë e Kavajës
Janë shpallur rezultate paraprake për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, duke nxjerrë fitues kandidatin e Partisë Demokratike, Isa Sakja. Kjo bas...
Edi Rama falënderon Lulzim Bashën ‘për 18 Majin’.
Nga një miting i socialistëve rreth selisë së PS dhe në sheshin “Skënderbeg”, kryeministri Rama, në fjalën e tij përgëzuese, ka falënderuar dhe kr...
Faqja 6 prej 18« E para...45678...E fundit »