Erald Qerimaj, peshëngritësi shkodran, fiton medaljen e brozit në botërorin e Anhaim, SHBA
Erkand Qerimaj shkruan një faqe të rëndësishme të historisë së peshëngritjes shqiptare. Shkodrani ka fituar medaljen e bronzit në botërorin e zhvi...
Intervistë: FIFA e ‘përjashton’ Finon nga gara. “Zero tolerancë” për ndërhyrjet politike- thotë FIFA
Gara për postin e presidentit të Federatës Shqiptare të futbollit po hyn në një pikë të nxehtë, me gjithçka ndodh në sipërfaqe dhe nën të. Në një ...
“Bycicle Durrës’ në respekt të biciklistëve, në vitin e tretë.
Nga: Ogert Keçi/ ‘Bycicle Durrës’ është një grupim qytetarësh durrsak, të cilët janë përdorues dhe dashamirës të biçikletës. Themelimi i kët...
Rikthehet dhuna rreth stadiumeve tona…
Pak para ndeshjes Skënderbeu- Kukësi, sot në mesditë... Tifozët e Kukësit ishin duke konsumuar diçka për të ngrënë dhe për të pirë në një kiosk...
Chrsitian Panucci publikon listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen me Turqinë.
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Chrsitian Panucci ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen miqësore të 13 nëntorit në Antalia ...
Luis Kaçorri, Gjigandi i mirë i Igea Virtus-it
-Frymëzohet në Ibra dhe ëndërron Immobilen- Nga Matteo D'Aquila Fizik i bëshëm, që të kujton truprojat. Por kush e njeh, ama, të siguron se Luis...
Pse t’i prishnim punë Italisë, ajo kishte nevojë për 3 pikët!? Shqipëri- Itali: 0-1.
Përfundoi në Shkodër takimi i përfaqësueses shqiptare me përfaqësuesen italiane. Rezultai 1:0 për Italinë. Siç kemi thënë edhe herë të tjera, na t...
Shqipëri- Itali në Shkodër/ 45 minuta pa gola.
Sapo ka përfunduar pjesa e parë e takimit të përfaqësueseve kombëtare në futboll Shqipëri-Itali, e cila u zhvillua me ritëm të lartë, por që nuk p...
Presidenti i Federatës Italiane i dhuron bluzën kryeministrit. Rama: ‘Nuk më bën, por po ia jap djalit”.
Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Carlo Tavechio, i ka bërë dhuratë bluzën e ekipit të kombëtares italiane, kreut të qeverisë shqiptar...
Në stadiumin ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës ka nisur hyrja e tifozëve kuqezi/ FOTO
Sonte luhet ndeshja e futbollit mes përfaqësueses kombëtare shqiptare dhe përfaqësueses së Italisë- katër hrë kampion e botës. Fillimisht janë ...
Faqja 5 prej 16« E para...34567...10...E fundit »