Etiketa: covid19

“Vaksina jonë është gati”, Presidenti Putin: Njësoj si sateliti rus që hapi rrugën për në hapësirë, do i hapim rrugë të ardhmes pa Covid
Presidenti rus Vladimit Putin ka njoftuar se vaksina e prodhuar nga shkencëtarët në shtetin që ai drejton është efektive dhe do të regjistrohet brenda disa ditësh. Presidenti rus shkruan në një...
COVID19/ Shqipëria në 24 orët e fundit: 125 raste të reja dhe një viktimë.
Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë konfirmuar 125 raste pozitive me koronavirus, ndërsa janë shëruar 37 qytetarë. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 68 ...
Koronavirusi: Trump nënshkruan urdhrin e ndihmës pas dështimit të bisedimeve në Kongres
Presidenti amerikan Donald Trump ka ndërmarrë veprime ekzekutive për të ofruar ndihmë ekonomike për miliona amerikanë të goditur nga pandemia, duke thënë se ai u detyrua ta bëjë këtë pasi dështuan...
Koronavirusi/ 6 të vdekur dhe 136 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri
Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, në Shqipëri kanë ndërruar jetë nga koronavirusi 6 persona. MSH shprehet se 136 njerëz janë infektuar në të gjithë Shqipërinë me Covid-19...
Manastirliu shpërndan mesazhin e doktoreshës: “Vetëm kështu mund të mposhtim virusin që ka gjunjëzuar botën”/
Në llogarinë e saj në Facebook, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka shpërndarë mesazhin e mjekes Esi Duka, e cila u bën thirrje të gjithëve për të respektuar ...
‘Infektohet’ spitali i Beratit/ 5 infermiere dhe 3 punonjës magazine dhe kaldaje të prekur me COVID
Covid-19 është rikthyer fuqishëm tek bluzat e bardha, brenda Spitalit Rajonal të Beratit, ku janë konfirmuar “pozitivë” 8 raste. Të infektuar rezultojnë 5 infermiere në Repartet e Kirurgjisë, Pedi...
COVID19/ Sot ishte dita e parë kur humbin jetën 6 pacientë
Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot se janë 139 raste të reja të prekura nga Covid 19, ndërkohë që kanë humbur jetën 6 pacientë, duke e cuar në 182 numrin total t♪7 viktimave në vend. Po ashtu ...
COVID19/ Hiqni dorë nga grumbullimet dhe festat. Janë kthyer në vatra infektimi: Manastirliu, ministre e Shëndetësisë
Ministrja e Shëndetësisë në një mesazh për qytetarët tha se duke parë situatën institucionet po përgatiten për të marrë të gjitha masat. Por Manastirliu theksoi se në këtë luftë me virusin ne...
Covid-19/ Ndërrojnë jetë 6 pacientë, konfirmohen 101 raste të reja
Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë në dy spitalet Covid 6 pacientë me koronavirus. Ndërkohë, numri i infektimeve vijon të mnbetet i lartë, ku në 24...
In extremis/ Humb betejën me koronavirusin mjeku pneumolog 53, dhe elektricisti 28 vjeç.
Ndërron jetë nga koronabirusi një tjetër mjek. Burimet thanë  se mjeku pneumolog Anibal Byberi ka humbur jetën për shkak të koronavirusit. Byberi, 53 vjeç, ishte shtruar tek ish-Sanatoriumi në ...
Faqja 1 prej 2712345...1020...E fundit »