Etiketa: covid19

Sot nis hapja e madhe e vendit pas dy muajve karantinë. Çfarë hapet?
Dita e sotme shënon hapjen më të madhe te vendit pas 2 muaj karantine; nis me hapjen e bareve dhe restoranteve që qëndronin të mbyllura për më shumë se dy muaj për shkak të pandemisë. Sot ato m...
Ekskluzive – Sekretari Pompeo: Presidenti Trump është “i bindur” se Partia Komuniste Kineze është përgjegjëse për pandeminë e Coronavirusit.
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i tha Breitbart Neës ekskluzivisht se Presidenti Donald Trump është "i angazhuar" në bindjen se Partia Komuniste Kineze mban përgjegjësinë për pandeminë e...
Italia do të lejojë udhëtimin për dhe nga jashtë që nga 3 qershori
Angelo Amante/ Reuters Maj 16, 2020 ROME (Reuters) - Qeveria e Italisë të Shtunën miratoi një dekret i cili do të lejojë udhëtimin për dhe nga jashtë nga 3 qershori, në një zhvillim të madh ndë...
Fasoneria vatër e re në Durrës/ Mbyllet reparti, karantinohen 276 punonjës dyshohet për kontakte me të infektuarit
Pas 7 rasteve të reja të identifikuara të premte në një fasoneri në lagjen 13 në Durrës, nga ana e instancave shtetërore shëndetësore është bërë mbyllja e repartit ku punonin personat e identifiku...
Tre moderatorë televiziv të çdo mbrëmjeje gjobiten me nga 10 milionë, shkelën protokollin anti- virus.
Gjobiten Sonila Meço, Artur Zheji dhe Dritan Hila të Ora News dhe emisionet e tyre me 10 milion lekë të vjetra nga Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor. Kjo pasi kanë patur më shumë se dy persona t...
Lul Basha & Co shkelin ligjin dhe gjobiten për herë të dytë. Soreca: ‘Të gjithë duhet të zbatojnë rregullat’ njësoj kundër Virusit
Pasi një grup militantësh i PD, kryesuar nga Lullzim Basha, u kapën në shkelje të ligjit dje në Durrës dhe u proceduan administrativisht; prapë sot një grup prej disa militantësh të kryesuar nga B...
Covid19/ Do izolohemi përsëri nëse një pakicë penalizon shumicën: Manastirliu. Prapë 18 raste në 24 orë….
  Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar sërish 18 raste të reja me COVID19. “Në Durrës janë identifikuar 7 raste në një fasoneri, kontakte të një rasti pozitiv. Janë 5 raste të reja n...
Koronavirusi godet Hollivudin
Hollywoodi është duke provuar një valë të zvogëlimit të stafit që nga suitat e korporatave në turnet park- park si gjigandë argëtues përfshirë Walt Disney Co. Sa e rëndë është masakra? Vetëm në...
Koronavirusi: Hiqet gjendja e jashtëzakonshme në pjesën më të madhe të Japonisë
Japonia ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të imponuar për shkak të koronavirusit, në 39 nga 47 prefekturat, pas një rënie të mprehtë të infeksioneve të reja. Urdhri i gjendjes së jashtëzakons...
Franca i reziston idesë se nëse prodhon vaksinën, SHBA nuk do të vaksinohet e para.
Do të ishte "e papranueshme" që gjigandi francez i prodhimit të ilaçeve, Sanofi, t'i jepte përparësi tregut amerikan nëse zhvillon një vaksinë Covid-19, ka paralajmëruar një ministër francez. Z...
Faqja 30 prej 44« E para...1020...2829303132...40...E fundit »