Etiketa: kina

Donald Trump: “Pjetër, ju nuk dini asgjë për energjitë e mija. Në rregull?!”
Presidenti Donald Trump tha të Premten se Kina ka të ngjarë të kënaqet që Demokratët po përpiqeshin të zbatonin votimin me postë në zgjedhjet e vitit 2020, për të cilat ai tha se do të çonte në nj...
SHBA urdhëron Kinën të mbyllë konsullatën e saj në Houston
SHBA ka urdhëruar Kinën të mbyllë konsullatën e saj në Houston të Teksasit, deri të Premten - një veprim i përshkruar si "provokim politik" nga Pekini. Departamenti i Shtetit i SHBA tha që vend...
Anthony Fauci paralajmëron: Virusi i derrit në Kinë mund të shkaktojë një tjetër pandemi
Dr Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, dëshmoi të martën se një virus në zhvillim, i gjetur te derrat në Kinë, ndan tipare me gripin e derri...
Kina bllokon 10 lagje të tjera, shkarkon zyrtarët mes ringjalljes së koronavirusit.
Të paktën 10 komunitete banimi pranë tregut Yuquandong në Distriktin Haidian të Pekinit u vendosen nën mbyllje pas "rasteve të shumta" qe u gjetën gjatë fundjavës. Banorët u urdhëruan të futen ...
Kina dhe Rusia po përhapin dizinformim rreth virusit, thotë BE
Stephanie Bodoni Bloomberg    Kina dhe Rusia u fajësuan për shpërndarjen e informacionit të rremë dhe mashtrues në internet në lidhje me Covid-19 në një raport të Bashkimit Evropian ...
Kina ‘falsifikon qëllimisht faktet’ për vdekjen e George Floyd
Kina 'falsifikon qëllimisht faktet' për të shfrytëzuar vdekjen e George Floyd në 'fushatën e dizinformimeve' "Në thelb ato që ata po akuzojnë Shtetet e Bashkuara se janë raciste, ata i bëjnë në k...
Kina ‘falsifikon qëllimisht faktet’ për të shfrytëzuar vdekjen e George Floyd
Kina 'falsifikon qëllimisht faktet' për të shfrytëzuar vdekjen e George Floyd në 'fushatën e dizinformimeve' "Në thelb ato që ata po akuzojnë Shtetet e Bashkuara se janë raciste, ata i bëjnë në k...
Vatikan, shtrirja e paktit sekret me Kinën: Papa Françesku gjithnjë më larg se SHBA
KOMENT/ Jehona e protestave dhe represionit në Hong Kong nuk do të ndryshojë strategjinë e Vatikanit ndaj Kinës. Në të vërtetë, ajo po përgatitet të prodhojë një zgjatje të marrëveshjes së tyre...
Donald Trump: Amerika ndërpret marrëdhëniet me Organizatën Botërore të Shëndetit!
Presidenti Donald Trump njoftoi të Premten në Shtëpinë e Bardhë se Shtetet e Bashkuara ndërpret marrëdhëniet e saj me Organizatën Botërore të Shëndetit. Presidenti tha se zyrtarët kinezë nuk ar...
Kina përdori udhëtimet ajrore për të mbjellë farën e virusit në fazën e hershme, thotë një zyrtar i lartë i OBSH
Nga Edmund DeMarche | Fox News Peter Navarro, këshilltar i tregtisë në Shtëpinë e Bardhë, tha në një intervistë të Dielën duke sugjeruar se Kina "dërgoi qindra mijëra" me aeroplan në të gjithë ...
Faqja 2 prej 1212345...10...E fundit »