Etiketa: protesta

Dibër: Protesta e rrugës dhunon traditën e malësorëve për dasmat. VIDEO
Në traditat e malësorëve për dasmat, askush nuk mund t’u presë rrugën kruhqëve dhe nuses. Nëse gjatë gjithë historisë mund të ketë ndonjë akt të tillë, ai është ndëshkuar shumë rëndë nga gjithë li...
Opozita bllokon rrugët e vendit, Tirana ‘zonë e ndaluar’.
Partia Demokratike protestoi edhe sot më 25 prill, në prag të Pashkëve Ortodokse,  në orën 18:00 në 5 Qarqe të vendit: Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier dhe Lezhë. Ata u përqendruan në nyjat kryesore ...
Liderët po i dërgojnë ‘ushtarët’ në burg; sonte 20 në qeli.
Vetëm pak minuta pasi opozita mbylli protestën e saj të 9-të njëherësh të tretën kombëtare, policia nisi shoqërimet në bazë të të dhënave të grumbulluara nga kamerat, nga vëzhgimet dhe nga dëshmit...
Rama bën ironi në fund: ‘Protestë e madhe?… Atëherë filxhani qenka shkencë’.
Me mbylljen zyrtare të protestës së opozitës, ka thënë fjalën e tij dhe kryeministri Rama në një shkrim në Twitter. Ai ka shkruar: “Nëse kjo ishte protestë e madhe atëherë filxhani është shk...
Basha mbyll protestën me Himnin e Flamurit dhe me fitoren ‘shumicë morale’.
Pas 4 orësh protestë, kryedemokrati Lulzim Basha mbylli protestën e opozitës së bashkuar, duke kënduar Himnin e Flamurit. Basha tha se fundi i Edi Ramës tashmë është firmosur, ndërsa opozita e bas...
Protestuesit i venë flakën një makine private para Parlamentit.
Protestuesit e opozitës, të cilët janë grumbulluar para parlamentit, i kanë vënë flakën një makine që ishte e parkuar në rrugën aty pranë. Një mjet privat, i parkuar në rrugën aty pranë, mori f...
Pesë policë, një gazetare dhe një fotograf lëndohen në protestë, dërgohen në spital
Protesta e opozitës është shoqëruar me tensione. Protestuesit kanë hedhur kapsolla, fishekzjarrë e flakadanë në drejtim të policisë dhe godinës së Parlamentit, ku momentalisht po zhvillohet protes...
Rama: ‘Keqardhje për policët e plagosur nga goditjet qorre të partive…’
Në mes tëi të protestës së 9-të të opozitës që ka nisur rreth orës 18-00 këtë të shtunë, ka reaguar dhe kryeministri Edi Rama. Ai ka shprehur solidaritetin dhe keqardhjen për policët e plagosur...
Dhuna e verbër po godet policinë/ Ministri Lleshaj
Në një status në Twitter, Sander Lleshaj, ministër i Brendshëm, tha se “dhuna e verbër po godet institucione kushtetuese dhe Policinë e Shtetit shqiptar”. Ai shtoi se “plagosja e policëve është...
Gjermania cakton ‘vijën e kuqe’ për protestën që prite në Tiranë.
Pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës, që kanë bërë thirrje partive të opozitës ‘kundër dhunës’, është Gjermania- shteti më i vëmendshëm për ruajtjen e stabilitetit në rajonin tonë. Teksa sot p...
Faqja 4 prej 23« E para...23456...1020...E fundit »