Etiketa: serbi

SHBA, Kosova dhe Serbia propozohen për çmimin Nobel
Marrëveshja për stabilizimin ekonomik mund t’u sjellë një vlerësim prestigjioz ndërkombëtar Kosovës, Serbisë dhe Shteteve të Bashkuara. Deputeti i parlamentit të Suedisë, Magnus Jacobsson, ka emër...
BE në kundërsens me marrëveshjen ‘Kosovë- Serbi’, nuk e do ‘Jerusalemin’.
Zëdhënësi i BE-së për Politika të Jashtme dhe Siguri, Peter Stano, ka thënë se sa për hapjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem dhe po ashtu zhvendosja e ambasadës së Serbisë në këtë qytet, këto ...
Bacë u kry! U bë realitet mini- Shengeni, i mallkuari i ‘patriotëve’ shqiptarë- shkatërrimtarë të stabilitetit dhe prosperitetit
  KOMENT/ Marreveshja mes Kosoves dhe Serbise, e nenshkruar ne prani te presidentit amerikan Trump, ne Shtepine e Bardhe, percakton fjal per fjale: 'Të dy palët do të bashkohen në zonën ...
Ky është teksti i plotë marrëveshjes Kosovë – Serbi, nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë
  Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. Gazeta Express ka siguruar përmbajtjen e kësaj marrëveshje e cila përbëhet prej 16 pikave. Kjo marrëv...
Presidenti Trump, pas nënshkrimit të marrëveshjes, paralajmëron vizitë në Kosovë dhe Serbi
Presidenti amerikan, Donald Trump pas nënshkrimit të marrëveshjeve me Kosovën dhe Serbinë ka paralajmëruar vizitë në të dyja shtetet. Serbia dhe Kosova me ndërmjetësimin amerikan kanë normalizu...
Marrëveshja Kosovë- Serbi, ditë historike/ Presidenti Trump nënshkruan marrëveshjen bashkë me Hotin e Vuciqin
Me ndërmjetësimin e presidentit amerikan, Donald Trump, Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar sot marrëveshje me Shtëpinë e Bardhë, raporton Gazeta Express. Tashmë janë publikuar fotografi nga mome...
Serbët e Bosnjës i kërkojnë Vuçiç të përfshijë pavarësinë e rajonit të tyre në bisedimet e Kosovës
SARAJEVO (Reuters) - Ndërsa diplomatët perëndimorë përpiqen të rigjallërojnë bisedimet e ngecura për normalizimin e lidhjeve midis Serbisë dhe Kosovës, udhëheqësit serbë të Bosnjës të enjten i bëj...
Zgjedhjet në Serbi/ Vucic fiton shumicë mbi 60%, shqiptarët marrin 4 deputetë
Sipas projeksioneve të para të Ipsos dhe Cesid në rezultatet e bazuara në 44.1 për qind të mostrës së përpunuar del se partia e presidentit aktual Aleksandar Vuçiq SNS ka fituar 63.4 për qind ...
Bien lajmet- dëshirë, sikur Richard Grenell ishte shkarkuar nga presidenti Trump
Keto ditet e fundit kane vershuar lajmet fake, qe ne kete rast mund te quhen edhe 'lajme- deshire'  sikur i derguari special i Donald Trump per bisedimet Beograd- Prishtine, ishte shkarkuar nga de...
Hungaria, Serbia, Mali i Zi ‘nuk janë më demokraci’: Freedom House
Budapest (AFP) - Hungaria, Serbia dhe Mali i Zi nuk mund të quhen më demokraci pas prapambetjes demokratike të pashembullt, tha një mbikëqyrës i të drejtave të mërkurën, duke vënë në dukje veçanër...
Faqja 4 prej 12« E para...23456...10...E fundit »