Etiketa: tirana

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një i vrarë dhe 4 të plagosur
Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur Tiranën mbrëmjen e 4 janarit. Nga burimet paraprake bëhet me dije se një qytetar ka mbetur i vdekur dhe katër të tjerë janë plagosur. Sipas informaci...
Protesta e Berishës/ Më pak se 1000 vetë para Kryeministrisë!
Sali Berisha, si një ngë anëtarët e ‘Grupit të Rithemelimit’ të krijuar në Kuvendin e thirrur prej tij në 11 dhjetor, do të organizojë sot një protestë kundër ardhjes së presidentit serb në Tiranë...
Sot në Tiranë nis Samiti i ‘Open Balkan’, pritet të mbërrijnë Vuçiç e Zaev dhe zyrtarë të lartë të BE.
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë sot dhe nesër në Tiranë, në kuadër të samitit për nismën 'Open Balkan'. Sot pritet që të tre ...
Samiti i ‘Open Balkan’, Vuçiç dhe Zaev më 20 dhe 21 dhjetor- në Tiranë! Ja edhe marrëveshjet
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë në Shqipëri në datat 20 dhe 21 dhjetor, në kuadër të samitit për nismën 'Open Balkan'. Laj...
Escobar mbyll vizitën në Tiranë – Mbështet integrimin e Shqipërisë në BE dhe ashpërson luftën ndaj korrupsionit
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA-ve për Çështjet Evropiane dhe Euro-aziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vizitoi më 9 dhjetor Shqipërinë. Ai t...
Escobar përfundon takimet në Tiranë, Ambasada Amerikane zbardh detajet: Fokusi tek lufta kundër korrupsionit!
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vizitoi ditën e sotme Tiranën, ku u takua me...
Ecobar vjen në Tiranë në prag të ‘tërmetit’ 11, ambasada e SHBA zbardh axhendën: Takim me Ramën dhe Bashën
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar më 9 dhjetor do të vizitojë Shqipërinë. Amb...
Në Tiranë ndizen, zyrtarisht, dritat për festat e fundvitit
Nga Pazari i Ri, kryetari i Bashkisё së Tiranёs, Erion Veliaj, ka çelur zyrtarisht siparin e festave të fundivitit, Krishtlindjen dhe Vitin e Ri. “E nisim nga Pazari i Ri ndriçimin e qytetit, m...
Vrasja e dyfishtë në Astir, identifikohen viktimat
Nga Marinela Foti Janë identifikuar viktimat e ngjarjes në Astir, ku dy persona humbën jetën. Njëri prej tyre, është Erigers Mihasi 32 vjeç, ndërsa viktima tjetër quhet Armando Dum...
Tiranë/ Zjarr në banesë, humb jetën zonja e shtepisë, 69-vjeçare
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në zonën e Astir-it në Tiranë, ku si pasojë e një zjarri në banesë ka humbur jetën një shtetase 69-vjeçare. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, L.Z., ishte e vet...
Faqja 6 prej 21« E para...45678...20...E fundit »