Çfarë është kjo marrëveshje? ‘Luani’ i detit, Vladimir Bejo: ‘Ju tregoj marrëveshjet e ujërave’.
Vladimir Beja, ish- Komandanti i Forcave Ushtarake Detare të Republikës së Shqipërisë dhe ish-kryetari i grupit të ekspertëve në Marrëveshjen me I...
Pa shih kush po kthehet!
  Njeriu që shpiku populizmin bunga-bunga po rikthehet si një i moderuar, shkruan revsiat amerikane 'Foreign Policy'   Revista ...
Seriozisht, Dylgjeri!
Nga Ylli Dylgjeri/ I nderuar zoti Lu, U njohëm sërish me Tik-Takun Tuaj. Nxitja Juaj sot, në fund të Janarit, sigurisht është përgjegjshmëri. P...
Eni Vasili, me sa duket, e ka me Fevziun, me ‘orën e shtrenjtë’, ‘bankierin’ e tij, dhe gjobvënien ndaj politikanëve.
Drejtuesja emisionit Studio e Hapur, Eni Vasili, në ‘Studio e Hapur, në ‘News 24, ka reaguar sot në mendia mbi një vendim që ka marrë e sforcuar p...
I PAPARË.
Nga: Agim Xhafka/Fb Rama ia mbylli gojën grekut: -Do det?-i tha.-Na! -Do varre?- Na! -Do libra?- Na! -S'ka Çamëri? - S'ka! -Do shkolla...
SKEMË KRIMI: Domart Konjari, ‘koka’ e trafikut të heroinës në Europë, si e drejtonte rrjetin nga Franca
Për autoritet e drejtësisë franceze nuk ka asnjë dyshim që Domart Konjari është njeriu që ka drejtuar grupin e trafikut të kokainës, nga Franca, I...
Denoncoj cenimin e integritetit territorial!
Nga: Kreshnik Spahiu/ “I dhurohen 12.000 milje det Greqisë. Arrestoni politikanët që sapo cenuan integritetin territorial dhe vendimin e Gjykat...
Kishim dy parti kundërshtare: Blunë dhe lejlanë…
Sidita Hoxhiq/ Fb Para disa ditësh një i huaj me kerkoi t'i shpjegoja pak situatën politike ne vend. Duke qene se ka disa muaj qe kam fshire çdo ll...
39 persona në ‘listën e zezë’ të Amerikës, një prej tyre në Ballkan tregtari më i madh i armëve.
SHBA kanë vendosur në listën e zezë 39 persona, përfshirë një biznesmen nga Serbia. Sllobodan Tesiq, i njohur si një nga tregtarët më të mëdhen...
Themeluesi i IKEA-s, Ingvar Kamprad, vdes në moshën 91 vjeç
Themeluesi suedez i kompanisë  Ikea, shumë e njohur edhe në Shqipëri e në mbarë botën, ka vdekur në moshën 91 vjeç, njoftoi kompania. Themelues...