Tre deklarata ndryshe për drogën: Policia kundër ministrit, ministri kundër kryeministrit e vice-versa.
Kapja e 613 kilogramëve kokainë, ka çuar në një përplasje deklaratash mes kryeministrit Rama dhe ministrit të Brendshëm, Xhafaj, të cilët japin ve...
Ndahet nga jeta Rushen Golemi, ish deputete e Kuvendit të Shqipërisë
Lajmin e ka bërë të ditur deputeti Tritan Shehu, ish ministër i Shëndetësisë dhe koleg i zonjës Golemi. Ai shkruan: Sot u nda nga jeta Dr. Rush...
Ivanka Trump: Kam të drejtën si vajzë t’i besoj babait tim.
Ivanka Trump tha se e shikon si “shumë të papërshtatshme”për reporterët që e pyesin nëse ajo beson gratë që akuzojnë babanë e saj për ngacmim seks...
Analiza e BERZH: Ballkani, anëtar në BE- pas 40 vjetësh, ose në vitin 2220.
Vendet e Ballkanit Perëndimor  në agjendën e tyre kanë  një seri reformash të brendshme por edhe të lidhura me njëra-tjetrën që synojnë ngushtimin...
Lubonja- kryeministrit Rama: “Hë, u ndjeve i lumtur që më në fund më munde!?”
Aktivistja e Shoqërisë Civile Ajtanga Lubonja mes vuajtjes për sëmundjen e rëndë që tashmë i ka prekur edhe këmben, që rrezikon t’ia presin, akuzo...
Edhe një herë mbi bombën në Ambasadën sovjetike. Varri i tyre ishte hapur para bombës.
Nga: Prof. ALEKSANDER MEKSI I ashtuquajturi “Incident” i bombës që u hodh në Ambasadën Sovjetike në Tiranë, më 19 shkurt 1951, përbën një shemb...
Ndrangheta s’po duket gjë para krimit shqiptar/ Federico Cafiero De Raho
“Ndërsa ky sektor më para ishte monopol total i Ndrangheta-s, sot krimi i organizuar fillon të merret edhe me këtë lloj lënde narkotike. Mesa duke...
Ndrikull Nikolla mbjell kudo korrupsion, injorancë …!
Nga:m Dr. Prof. Sali Berisha/ Lexoni mesazhin e nëpunësit dixhital! Ai denoncon emërimin e taksidarëve dhe tender-ndrikullave të saj në post...
100 like dhe 100 komente për Teatrin e Ri
  Nga: Ylli Dylgjeri/ Thuhet se është ende një projektide. Nderkohe, Artisti i Madh Robert Ndrenika botoi nje takim informues rreth ketij d...
Kthehemi te fjalimet ‘triumfalë’.
Frrok Çupi/ Dëgjoj disa miq që flasin për një ‘kthim’ atje ku ishim, ose ku ishin- më mirë të them- fuqitë që bënë ndryshimet e mëdha në histori. Dëg...