Majko zbulon “agjentin e huaj” në Reformën e Drejtësisë
Vota kundër reformës në drejtësi është një qëndrim kundër interesave të Shqipërisë, sipas Pandeli Majkos, që komentoi letrën drejtuar deputetëve nga ambasadori amerikan. Sipas Majkos, Shqipëria rrezik...
Operacioni antidrogë i DEA në Ballkan, dhjetëra të arrestuar
Ka përfunduar pas 1 viti e gjysëm operacioni ndërkombëtar antidrogë i koduar “Ballkan”, i zhvilluar në Shqipëri, Maqedoni, Greqi dhe Bullgari janë arrestuar 30 persona dhe 23 u shpallën në kërkim. ...
Shkruan Ajtanga Lubonja, model i vuajtjes dhe i pamëshirës së shtetit
Aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja i është drejtuar me një letër autoriteteve më të larta shtetërore duke filluar nga  Presidentit të Republikës, Kryeministri dhe ambasadori amerikan në Tiranë me një...
Gafa e Kodhelit: Britaninë e pranojmë në NATO edhe pse doli nga BE
  Gafat e Ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, nuk kanë të sosur. Sa herë flet për çështje ndërkombëtare ato nuk mungojnë, në kontrast me zhdërvjellëtësinë që ajo ka kur ngarkohet me leximin ...
Cili është Edi Rama, i vërteti?!/ Sipas medias serbe
  Duke krahasuar disa deklarata të bëra në kohë të ndryshme, media serbe akuzon kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për dyfytyrësi. Gazeta “Blic” e Beogradit merr në analizë dekaraten e Ra...
Media ndëkombëtare shton presionin për foton 80 mijë dollarëshe të Ramës me Obamën
  Mediat prestigjoze ndërkombëtare po pasqyrojnë detaje të zhvillimeve hetimore e politike mbi atë që opozita shqiptare e quan një skandal të përmasave të mëdha, në të cilin është përfshirë kr...
Liderët e Brexit po lënë anijen, sipas Jean- Claude Juncker
  Presidenti i Komisionit të BE, Jean-Claude Juncker ka akuzuar luftëtarët e Brexit-it, Boris Johnson dhe Nigel Farage për “arratisje” në kohën kur gjërat bëhen të vështira. "Heronjtë e Bre...
Washington Times: Rama, një albatros në Shqipëri?
Nga Jason Katz “Shqipëria ka një pengesë të madhe, shpërfillje arrogante të qeverisë aktuale, në sundim e ligjit dhe të një marrëdhënie intime me krimin e organizuar dhe korrupsionin”.   ...
Mungon ambasadoresha
  Nga Frrok Çupi   Po e shkruaj siç e thotë populli: “ambasadoresha”; ndryshe duhej thënë “ambasadori”, pavarësisht se kjo është femër. Siç e thonë në popull fjalën “ministre”, në v...
Referendumi BE: Dita e fundit e fushatës, Brexit apo Bremain!
  -Sipas BBC-  Politikanët po arrijnë në fundin e pistës së votës, sot, ditën e fundit të fushatës, para Referendumit për në BE. David Cameron, Jeremy Corbyn dhe Tim Farron po flasin para t...