Spanja nderon viktimat. Terroristët synonin katedralen ‘Sagrada Familia’. Radhën e ka Italia.
  Spanja i kujtoi 14 viktimat e sulmeve të Katalunjës me një meshë të posaçme në Katedralen ikonë të “Sagrada Familia”-s, shënjestra - sip...
Autori kryesor i sulmit në Barcelonë konfirmohet i vdekur: Moussa Oukabir.
( FOTO: Moussa Oukabir është njëri nga pesë të vrarët në Cambrils) 'Çelësi' i dyshuar për sulmin e Barcelonës ditën e Enjte, Moussa Oukabir, është ...
Dita e terrorit në Spanjë: Në 24 orë- 4 sulme, 13 viktima dhe 6 terroristë të vrarë.
Spanja u trondit nga katër sulme që besohet se janë të lidhur me terrorizmin, në mes të  të Mërkurës dhe të enjtes. Këto lanë 13 të vdekur, mbi 80...
Spanja- tre ditë zi kombëtare për viktimat e terrorizmit në Barcelona; një minutë heshtje sot pasdite.
Kryeministri i Spanjës, Mariano Roy ka shpallur tre ditë zi kombëtare dhe një minutë heshtje që do të mbahet të Premten mbasdite. Ceremonitë e lar...
Policia Spanjolle vrau pesë terroristë, ndaloi sulmin e dytë pasi 13 të vranë në Barcelona. VIDEO
Policia Spanjolle thotë se ka vrarë pesë të dyshuar si terroristë në qytetin Cambrils për të ndaluar sulmin e  dytë me kamion, pas sulmit të parë ...
Sulmi terrorist në Spanjë: Të paktën 13 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur. Dy të arrestuar. Tre ditë në zi.
  Policia Spanjolle se një makinë e marrë me qera ka sulmuar turmën e njerëzve në një nga rrugët e zonës turistike më të populluarnë qendë...
Barcelonë: Furgoni hyn në turmën e njerëzve në zonën turistike. 13 Të vdekur, 32 të plagosur. VIDEO
UPDATED/ Të paktën 13 persona kanë mbetur të vdekur dhe 32 janë plagosur- sipas Reuters-  pasi kamioni u fut përmes turmës në zonën e famshme t...
Përplasje për Big Ben: Jo katër vjet heshtje e kambanës- kërkojnë Theresa May dhe Parlamenti
Rinovimi i kambanës së Big Ben në Londër është parashikuar që të nisë shpejt dhe të zgjasë katër vjet. Kosto është 29 milionë paund. Por zyrtar...
70 për qind e gjermanëve duan që t’i kthejnë emigrantët andej nga kanë ardhur.
( Foto nga: CARLO HERMANN/AFP/Getty Images)/ Një studim i ri ka nxjerrë në pah se shumica e shumicës e gjermanëve nuk i shikojnë emigrantët që ...
BE thërret mbledhje urgjente mbi krizën e vezëve të helmuara
BE do të thërrasë me urgjencë mbledhjen e ministrave mbi vezët e injektuara më insekticide, sipas Komisionarit Europian të Shëndetit, Vytenis Andr...