Shpërthim terrorist në stacionin e Metrosë në Parsons Green, Londër. VIDEO
(FOTO: Bomba e dyshuar u dogj brenda vagonit të trenit pas shpërthimit)/ Një “pajisje eksplozivi e improvizuar’ ka shpërthyer në vagonin e heku...
Majtistët Francez marshojnë kundër Reformës së Macron për ligjin e punës.
Mes 200,000 deri  400,000 njeëz në gjithë Francën demonstruan kundër ligjit të debatueshëm të reformës së punës të propozuar nga presidenti france...
Britanikët po shtrëngohen për stuhinë ‘Ailee’. Era me 75mph dhe rrebeshe të forta shiu godasin vendin. FOTO
Britanikët janë shtrënguar për të pritur stuhinë Aileen me erëra të fuqisë 75mph dhe me rrebeshe shiu në gjithë vendin që pritet të ‘sulmojnë’ gji...
Hollanda në rrezik nga Irma: Trupat ushtarake dislokohen në ishullin St Martin.
Hollanda po dërgon forca të shtuara për të mbajtur ‘seriozisht’ pozitën post- tufan në ishullin e St Martin, teksa tufani Irma ka lënë një varg sh...
Policët plagosen jashtë Pallatit Buckingham
Dy oficerë policie janë plagosur dhe menjëherë një person është arrestuar me thikë në dorë jashtë Pallatit Buckingham. Oficerët dalluan një thi...
Dikush sulmon me hanxhar ushtarët në qendër të Brukselit. Akt terrorist- tha prokurori
  Një person është qëlluar për vdekje pasi sulmoi dy ushtarë me hanxhar. Ngjarja ndodhi në qendër të Brukselit. Agresori, i moshës 30 vjeç, u pl...
Britani: Një në tre bebe i lindur në vitin 2016 ka, të paktën, njërin prind të lindur jashtë vendit.
Është rritur numri i të lindurve që, të paktën,  njërin  prind e kanë të lindur jashtë Britanisë; tani numri është mbi një në tre- sipas Zyrës së ...
Tërmeti në Itali: Dy viktima, 26 të plagosur. Sapo nxirret i gjallë nga gërmadhat fëmija 17 muajsh. VIDEO
Dy gra kanë vdekur dhe 26 persona janë plagosur pasi një tërmet tronditi ishullin vullkanik afër Napolit në Itali. Tërmeti, i cili rezultoi 3.6...
Tërmeti godet Ishullin Ischia në Itali, shemben ndërtesa; ka njerëz të zhdukur.VIDEO
  Një tërmet prej 3.6 ballë ka goditur ishullin Ischia në birgjet e Napolit, të hënën në mbrëmje- thanë zyrtarët italianë. Deri tani njoft...
Kamioni sulet mbi autobusët me njerëz në Marsejë: Një i vdekur, një i plagosur.
Një numër i madh oficerësh policor Francez janë vendosur në portin e Marsejës, në jug të Francës pas një sulmi të një kamioni mbi dy autobusë.  Nj...