5 gjërat për t’u parë sonte në debatin e parë nënpresidencial mes Pence dhe Harris
-Përballja midis Pence dhe Harris merr një rëndësi të madhe- Debatet nënpresidenciale rrallë janë aq drithëruese sa përplasjet mes dy personave...
Bret Baier: COVID-19 ka ‘ndryshuar dinamikën’ e garës presidenciale dhe betejën e Gjykatës Supreme
-Dëgjimi i konfirmimit të Barrett dhe debati i dytë Trump-Biden mund të zhvillohet ende këtë muaj- Me Presidentin Trump dhe dy anëtarë të GOP t...
Shtetet e Bashkuara/ Në debatet presidenciale moderatorët mund të lejohen të ndërpresin mikrofonët
Komisioni për Debatet Presidenciale mund të lejojë moderatorët për dy debatet e ardhshme, të presin mikrofonat e Presidentit Trump ose Joe Biden n...
Donald Trump fitoi. Nuk ishte debat i bukur, por Trump fitoi.
Nga: John Nolte/ Media e korruptuar kombëtare nuk po kërkon që dy debatet e mbetura presidenciale të anulohen sepse ata besojnë se Joe Biden e ...
Donald Trump: “Debati ishte ‘dy me një’ por përsëri ‘lojë’”
Presidenti Donald Trump e përshkroi debatin presidencial të martën në mbrëmje me ish-zëvendës-presidentin Joe Biden si "argëtues" pavarësisht se k...
Trump-Biden: Grindja mbi epërsinë e të bardhëve shpërthen pas debatit kaotik
BBC/Refuzimi i Presidentit Donald Trump për të dënuar në mënyrë të qartë një grup të rëndësishëm të ekstremit të djathtë ka shkaktuar zemërim midi...
Michael Moore, kundërshtar ia ashpër i Trump, akuzon Joe Biden
Michael Moore akuzon Joe Biden se po ndjek ‘Votuesit Bardhë Raciste Redneck në Michigan ’ pasi përqafoi nënshkrimin e qeverisë së ish-GOP. Prod...
Demokratët ndjejnë humbjen/ Kamala Harris: ‘Biden mund të humbasë për shkak të ndërhyrjes ruse’.
Kandidatja demokrate për zëvendës president në SHBA,  Kamala Harris (D-CA) tha në transmetimin e së Dielës të CNN se ndërhyrja  ruse në zgjedhje m...
Trump sulmon përsëri Obamën, sulmet ndaj konventës së Harris shkaktojnë stuhi në twitter.
  -Trump pyet pse vallë Obama ka pritur kaq gjatë për të mbështetur ish zëvendës- presidentin si kandidat-   Ndërsa Kamala Harris po mb...
Trump ngushton hendekun me Biden- tregojnë sondazhet e reja, madje edhe CNN
  -Avantazhi i Biden zvogëlohet në vetëm 1 pikë - 49% -48% - midis atyre të anketuar që jetojnë në 15 shtete të fushës së betejës me zgjed...