Një grup nga Diaspora hyn në Kuvend dhe hedh parulla: Duam të votojmë në 2025!
Një grup qytetarësh nga Diaspora kanë hyrë në ambientet e Kuvendit, ku kanë kërkuar nga deputetët t’u krijojnë mundësinë për të votuar në zgjedhje...
“Na duhet turizëm cilësor, jo shifror”, Rama: Turizmi solli 4.2 miliardë euro në vitin 2023
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur ministrat dhe kryebashkiakët në kuadër të sigurisë për turistët. Gjatë falës së tij kreu i qeverisë u shpreh ...
Kryeministri spanjoll, Sanchez, tërhiqet nga dorëheqja. Rama,homologut: ‘Mos u dorëzo para shpifësve!’
Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez është tërhequr nga projekti per dorëheqjen e tij. Javën e kaluar, Sanchez njoftoi se po anulonte të gjitha ...
Tërhiqet RAI3, anulohet pjesa e dytë e reportazhit për marrëveshjen e emigrantëve
Ndonëse u paralajmërua gjatë gjithë javës se të dielën do të kishte një pjesë të dytë të reportazhit për marrëveshjen Rama-Meloni për emigrantët, ...
Meloni sulmon “Report” në RAI-3: Më synuan mua duke shtrembëruar portretin e Shqipërisë, solidaritet me Tiranën!
Kryeministrja Italiane Giorgia Meloni ka sulmuar televizionin italian publik, RAI 3, duke thënë se dokumentari kritik ndaj Shqipërisë është një sh...
“Jo interpelancë me Bardhin”, Rama: Janë autorë të prapaskenës së emisionit skandaloz në “RAI 3”
TIRANË- Në parlamentin e Shqipërisë nuk do të zhvillohet një interpelancë me kryeministrin për tu përgjigjur akuzave të opozitës pas dokumentarit ...
Emisioni në RAI 3, Rama ‘letër’ Ranuccit: Hodhët një tjetër hap fals
Kryeministri Edi Rama a reaguar sërish ndaj Sigfrido Ranucci, moderatorit të emisionit ‘Report’ në RAI 3. Rama i është përgjigjur deklaratave që R...
Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut/ Voton kryeministri Talat Xhaferi: Vendosim se në cilin drejtim do të lëvizë vendi
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka votuar në zgjedhjet presidenciale që po mbahen në Maqedoninë e Veriut. Ai ka reaguar pas vot...
Hyn në fuqi që sot amnistia penale/ Përfitojnë 1100 të dënuar, 700 lirohen menjëherë, 400 të tjerë ulje dënimi
Nis sot zbatimi i ligjit për amnistinë penale. Numri i të dënuarve që përfitojnë është 1100, prej të cilëve 700 do të lirohen menjëherë ndërsa 400...
Rikthehet dimri, bora zbardh veriun e juglindjen, ja situata në akset rrugore
Vijon moti i paqëndrueshëm në vend për shkak të rrymave Arktike që po ushtrojnë aktivitetin e tyre në Mesdhe. Teksa pjesa më e madhe e territorit ...