Çmimet e hidrokarbureve po normalizohen, mund të dalim nga ‘regjimi’ i Bordit: Ibrahimaj, ministre e Financave
Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Delina Ibrahimaj në një konferencë për mediat ka bërë publike një bilanc në lidhje me ecurinë ekonomike në ve...
15 milionë euro projekt për Drilonin: Rama nga Pogradeci
Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në Pogradec në kuadër të fushatës elektorale të 14 Majit, ku theksoi se është në proces një projekt i madh ...
Rama nga Korça: Po bashkëpunojmë me Azerbajxhanin, shumë shpejt realizojmë projektin e sistemit të furnizimit me gaz
Në një takim elektoral me qytetarët e Korçës, kryeministri Edi Rama zbuloi bashkëpunimin me qeverinë e Azerbajxhanit për projektin e sistemit të f...
Rama në Belsh: Liqeni ka qenë një grumbull plehrash, sot është destinacion turistik!
Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Belsh dhe prezantoi kandidatin për kryebashkiak Arif Tafanin. Rama tha se Belshi është kthyer nga n...
Rama nga Gjirokastra: ‘Çfarë braktisje dhe përbuzje pati për këtë qytet në vitet e qeverisjes së atyre!’.
Kryeministri Edi Rama në një takim elektoral në Gjirokastër tha se opozita nuk duhet të ketë më asnjë shans për të qeverisur. Kreu i qeverisë t...
Milanoviç i thotë Begajt: Shqipërisë për në BE po paragjykohet si vend mysliman
Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç ka shprehur mbështetjen për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Gjatë një konference të për...
Policia zbardh vrasjen e Nikulajt në Lezhë, Rrumbullaku: Vrasësi shtetas portugez, shpallen në kërkim ndërkombëtar 6 persona
Policia e Shtetit ka dalë në një konferencë për shtyp në lidhje me ngjarjen kriminale të ndodhur pak ditë më parë në Lezhë,  ku u vra Ardian Nikul...
PE paralajmëron për ndërhyrjen ruse për krijim tensionesh në Ballkanin Perëndimor
Radio Europa e Lirë Parlamenti Evropian, në një raport kushtuar ndërhyrjes së huaj në Evropë dhe në Ballkanin Perëndimor, e ka dënuar mundësinë...
Zbulohet misteri i Akademisë së Futbollit në Durrës/ Rama niset drejt Londrës për marrëveshje me Manchester United.
Ermal Qori  Qeveria po përgatit marrëveshje me ekipin Manchester United për akademi futbolli në qytetin e Durrësit.   Ditën e sotme ...
Belind Këlliçi pa diplomë të shkollës së mesme, Roland Bejko: ‘Nëse ka shkelur ligjin, shteti të veprojë!’.
Kandidati i PD-së, Roland Bejko i ftuar në Report Tv u ndal në programin e tij për Tiranën, ndërsa nuk munguan as akuzat për kundërshtarët politik...