Makina bie në humnerë 90 metra. 3 prej 4 janë fatlumë, shoferi mbetet viktimë.
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e 3 të tjerëve ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Samurr-Qafë Mollë ...
Altin Dumani, kreu i SPAK premton ‘lufftë agresive kundër korrupsionit dhe krimit në çdo nivel’.
Kreu i ri i SPAK, Altin Dumani ka paralajmëruar luftë agresive ndaj korrupsionit për zyrtaët e çdo niveli dhe krimit të organizuar. Kjo do të jetë...
Qeveria vendosi sot: Libra falas për nxënësit nga klasa e 1 në të 3
Libra falas për nxënësit nga klasa e 1 në të 3. Ky është vendimi i fundit i qeverisë. Ministrja e Arsimti Evis Kushin bën me dije se një tjetër ve...
Edi Rama uron Altin Dumanin: Thashethemet e katundit për kapjen e SPAK-ut nga regjimi i mori era 16 DHJETOR 2022, 17:34POLITIKA TEMA
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas zgjedhjes së Altin Dumanit në krye të SPAK. Rama u ka kthyer përgjigje të gjithë akuzave të opozitës se SP...
SHBA direktiva Dumanit: Jepi fund pandëshkueshmërisë, askush nuk duhet të jetë mbi ligjin. “Ke mbështetjen tonë”.
Ambasada e SHBA i ka dhënë mbështetje Altin Dumanit, pas zgjedhjes në krye të SPAK. Ai mori 5 vota në KLP, 1 më shumë se Edvin Kodili, duke marrë ...
Altin Dumani zgjidhet drejtues i SPAK
Altin Dumani do të jetë kreu i ri i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Pasi dëgjoi 3 kandidatët në garë, KLP ven...
Kim shkon në KLP, ndjek nga afër procesin e zgjedhjes së kreut të ri të SPAK
Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shkuar në sallëne KLP për të ndjekur nga afër procesin për zgjedhjen e keut të ri të SPAK. Në sallë po raporton ...
Yuri Kim zbardh takimin me Ramën dhe Peleshin në Kryeministri
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas takimit të zhvilluar mëngjesin e sotëm në Kryeministri me kreun e qeverisë Edi Rama, mini...
Ambasadorja Yuri Kim takohet me Ramën dhe Peleshin në Kryeministri. “Presim DefenderEurope2023”
TIRANË- Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një vizitë në Kryeministri. Mësohet se Kim ka qëndruar për rreth një orë në ambient...
Sot zgjidhet kreu i ri i SPAK! SHBA monitoron procesin!
Sot mbahen zgjedhjet për kreun e SPAK. Tre kandidatët në garë janë Edvin Kondili, Adnan Xholi dhe Altin Dumani. Në sallën ku po bëhet intervist...