Takimet në Bruksel, Rama: Përgëzoj Kurtin për pranimin e propozimit të BE-së, ky është një moment historik
Kryeministri Edi Rama reagoi pas takimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç me udhëheqësit evro...
Rama në Bruksel, takohet me komisionerin për zgjerim Varhelyi
Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Brukselit, ku do të marrë pjesë në forumin “Global Gateway” që ka të bëjë me sfidat aktuale të Europës dhe...
Avokatët e Berishës nuk kanë depozituar kërkesë për përjashtimin e gjyqtares Irena Koka
Këtë të mërkurë, në orën 14:30 do të zhvillohet seanca e radhës në Gjykatën e Posaçme, për verifikimin e masës “Detyrim Paraqitje” për ish kryemin...
Motër e vëlla u sekuestrohet pasuria 2.7 mln euro. Përvetësuan mbi 13 mijë metra katrorë tokë në Himarë!
Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, vendosi sekuestrimin e 13.750m2 tokë e vlerësuar 2.750.000 e...
Berisha refuzon gjyqin në GJKKO, dërgon avokatin/ Në hetim për korrupsion
Sali Berisha vendosi të mos paraqitet në seancën në ambientet e GJKKO, në orën 14:00 ku do të merrej në pyetje lidhur me privatizimin e ish komple...
SPAK nis sekuestrimin e pronave të Jamarbër Malltezit.
Ka nisur sekuestrimi i pronave të Jamarbër Malltezit, dhëndrit të ish-kryeministrit Sali Berisha. Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsi...
Në vilën e Berishës në Lalëz mbërrijnë forcat e policisë pas vendimit të gjykatës për sekuestro
Policia ka zbarkuar në Lalëz, në vilën e Jamarbër Malltezit, dhëndrit të ish kryeministrit Sali Berisha. Gazetari i ABC News, Ervin Leka raport...
Papa Françeku zhvillon një bisedë telefonike me Biden. Lufta Izrael- Hamas, në mes.
Presidenti amerikan, Joe Biden ka zhvilluar një telefonatë me Papa Françeskun pasditen e së dielës, ku diskutuan për konfliktin e vazhdueshëm në L...
SPAK, Njoftim zyrtar: Berisha ndryshoi ligjet në favor të dhëndrit/ Privatizimi i ish-kompleksit Partizani.
SPAK ka reaguar zyrtarisht në lidhje me arrestimin e Jamarbër Malltezit, masën ‘detyrim paraqitje’ për Sali Berishën edhe për ndërtuesin Fatmir Be...
Berisha i pandehur për korrupsion dhe pastrim parash/ ABC News siguron dosjen 200 faqe të GJKKO-së
ABC News ka siguruar dosjen voluminoze prej 200 faqesh të SPAK lidhur me hetimin e aferës së ish kompleksit “Partizani”, për të cilën është arrest...