Rama, vizitë dy ditore në Gjermani, zbardhet agjenda e takimeve
Kryeminsitri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Gjermani. Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se kryeministri i Shqipërisë, Edi Ram...
Kriza në industrinë fasone/ Rama takim me përfaqësues të biznesit: ‘Garanci sovrane për investime në teknologji’.
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me përfaqësues të industrisë fasone për të fuqizuar akoma më shumë këtë sektor. Në takimin e zhvil...
Rikthehet Reforma zgjedhore, ambasada e SHBA: Takimet tona nuk janë ndërmjetësim!
Zyra e shtypit pranë Ambasadës Amerikane është pyetur mbi mundësinë e ndërmjetësimit të selisë diplomatike në tejkalimin e krizës në komisionin e ...
Ministria e Mbrojtjes njofton krijimin e Njësisë Ushtarake për Sigurinë Kibernetike
Ditën e dielë, Ministria e Mbrojtjes lajmëroi krijimin dhe inaugurimin e një njësie ushtarake për sigurinë kibernetike në Shqipëri. “Kjo njësi ...
Inaugurohet Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike në Ministrinë e Mbrojtjes
Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike, e cila operon 24/7 është një tjetër hap i madh dhe i rëndësishëm drejt mbrojtjes së botës digjitale, me n...
Stina e virozave/ Në Infektivin e QSUT paraqiten rreth 80 raste në ditë. Dominon gripi, më pas COVID
“Çdo ditë në spitalin infektiv paraqiten rreth 80 qytetarë me simptoma të gripit, virozave të stinës por edhe të Covid 19. Dy ditët e fundit numri...
Kuvendi jo olimpiadë fizike/ Rama mbron ligjin për komisionet hetimore
Kryeministri Edi Rama mbron ligjin për komisionet hetimore, për të cilën Gazment Bardhi i është drejtuar me shkresë Presidentit të Republikës, për...
Pas Mira Muratit, Rama njofton bashkëpunimin me një tjetër shqiptare: Shqipëria do të prodhojë makina për shtetin
  Pas bashkëpunimit me shqiptaren e Chat GPT Mira Murati, kryeministri Edi Rama njoftoi se Shqipëria ka gati një projekt për të prodhuar makin...
Rama: Ka dakordësi me Kosovën, do studiojmë mundësinë për të ndryshuar linjën hekurudhore Durrës-Prishtinë
Kryeministri Edi Rama thotë se ka një dakordësi me qeverinë e Kosovës për të eksploruar mundësinë që të ndryshohet linja hekurudhore Durrës-Prisht...
Rama jep detaje pas mbledhjes dy ditore në Lezhë: ‘Kishte 3 sesione!’.
Kryeministri Edi Rama në përfundim të mbledhjes dy ditore të qeverisë në Shëngjin ka dhënë një konferencë për mediat. Rama tha se brenda 2024 d...